Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Stasiak
|

Tarcza finansowa 3.0 dla pominiętych branż. Rzecznik MŚP mówi o nierównym traktowaniu przedsiębiorców

8
Podziel się:

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego o uruchomienie Tarczy Finansowej 3.0 dla branż, które do tej pory nie mogły ubiegać się o pomoc. Czy jego apel zostanie wysłuchany?

Tarcza finansowa 3.0 dla pominiętych branż. Rzecznik MŚP mówi o nierównym traktowaniu przedsiębiorców
Premier Mateusz Morawiecki (Flickr, KPRM)
bEDAEzLV

Zdaniem Abramowicza rząd nierówno wspiera zamknięte branże, a sposobem na to, by wyjść z impasu i znaleźć wspólny mianownik z przedsiębiorcami, jest nowelizacja Tarczy Branżowej. W jego ocenie równa pomoc należy się wszystkim gałęziom biznesu, które ucierpiał z powodu pandemii.

Rzecznik postuluje przy okazji, by tarcza umożliwiała branżom do tej pory pomijanym wypłatę środków z dwóch poprzednich tarcz.

bEDAEzLX

Jak tłumaczy, pomoc dla biznesu i tak jest niewystarczająca, a obecne wsparcie z Tarczy Branżowej może nawet nie starczyć do spłaty zwrotnej części subwencji z pierwszej Tarczy Finansowej.

- Jako Rzecznik MŚP wielokrotnie zwracałem uwagę na możliwie jak najszersze ujednolicenie kodów PKD występujących w obu tarczach pomocowych. Nie ma żadnego powodu, dla którego firma która dostała subwencje PFR, nie mogła liczyć na świadczenie postojowe lub zwolnienie z ZUS lub odwrotnie - tłumaczy Abramowicz.

W jego ocenie w przypadku uwzględnienia kolejnych nowych kodów w Tarczy Branżowej, powinny one niemal automatycznie zostać uwzględnione także w Tarczy Finansowej i dotykać okresów faktycznego zamknięcia danych działalności.

bEDAEzMd

Przypomnijmy, że raptem dwa tygodnie temu rzecznik apelował do rządu o możliwie szybkie odmrożenie biznesu. Jak wskazywał, im szybciej to nastąpi, tym lepiej dla polskich przedsiębiorców.

Zobacz także: niRząd przedstawi plan odmrażania. Obejmie 2-3 miesiące
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDAEzMy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Emma
5 miesięcy temu
Jestem tłumaczem. Od 4 miesięcy nie zarabiam nawet na zus, zapożyczam się u narzeczonego z myslą, że może kolejny miesiąc będzie lepszy.. Mam firmę od 5 lat i nigdy tak tragicznie nie było, ale oczywiście w rządzie nie widzą, że nasza branża jest BARDZO poszkodowana. Moi zleceniodawcy (biura tłumaczeń i tłumacze przysięgli) równiez odnoszą straty i nie mają nic dla mnie do zlecenia. Bo sami nie mają dla siebie. Była petycja tłumaczy w tej sprawie, podpisana przez kilkaset osób, nikt nam nie pomógł.
Odzieżówka
5 miesięcy temu
Wszystkie sklepy w galeriach handlowych powinny dostać pomoc. Wszystkie bez wyjątku. W moim przypadku wyglada to tak, że Sklepy odzieżowe zamknięte sa od tylu tygodni, Rząd chce byśmy płacili 20% czynszu. Z czego? W galeriach handlowych sa tez małe rodzinne polskie butiki a nie tylko wielkie sieciówki. To jest strasznie niesprawiedliwe. Każdy, za każde zamknięcie, za każdy lockdown powinien dostać realna pomoc. Nie na podstawie PKD a na podstawie umowy najmu. Zamykacie nas już czwarty raz, nie możemy pracować, zarabiać, a pomocy praktycznie zero. ZUS, postojowe i 5 tys. A czynsze w galeriach jakie są? Te 5 tys nie starczy nawet na 20% czynszu za zamknięty okres jakie mamy płacić galeria. Wiosenne kolekcje leżą, już ich nie sprzedamy, nie mamy pieniędzy na letni towar... to jest strasznie nie fair. Dostaliśmy dofinansowanie z pfr1 i pfr2 ale co dalej? To kropla w morzu. Czynsze w galeriach handlowych to nie 2 tys zł miesięcznie a 20 tys i więcej. Galerie nie pomagają najemca wcale! Nie dają żadnych rabatow na czynsz a utargi były praktycznie zerowe. Zero ruchu pomiędzy lockdownami, zero utargów i ludzi w galeriach. Pomoc z pfr dawno pochłonęły galerie na zapłatę na czynsz. Jesteśmy zamknięci czwarty raz. Czwarty! Za co mamy płacić rachunki? Za co żyć? Za co kupić towar? Straciliśmy znów najlepsze miesiące handlu. To jest dramat. W galeriach coraz więcej zamkniętych sklepów. To jest przerażajace. Człowiek wkłada całe serce, pasje, życie w swoją firmę a teraz patrzy jak umiera i nic nie może z tym zrobić...
PIOTR
5 miesięcy temu
To jest niesprawiedliwe, przed Bogiem będą odpowiadać!!!!Wszyscy co mają duży spadek powinni dostać, a nie PKD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bEDAEzMz
wick
5 miesięcy temu
Polacy jak długo będziecie słuchać tych bzdur od pis
wick
5 miesięcy temu
Polacy jak długo będziecie słuchać tych bzdur od pis