Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Tarcza solidarnościowa będzie rozszerzona. Obejmie samorządy i podmioty wrażliwe

12
Podziel się:

Rzecznik rządu Piotr Muller zapowiedział, że rząd rozszerzy tarczę solidarnościową o samorządy i podmioty wrażliwe. Rada Ministrów w przyszłym tygodniu ma przedstawić szczegóły. Nowa ustawa ma na celu ograniczenie podwyżek rachunków za energię elektryczną.

Tarcza solidarnościowa będzie rozszerzona. Obejmie samorządy i podmioty wrażliwe
Rzecznik rządu Piotr Muller (Flickr, KPRM, KPRM, Adam Guz)

W przyszłym tygodniu rząd ma przedstawić nowe rozwiązania, które mają rozszerzyć tarczę solidarnościową - poinformował w czwartek rzecznik rządu Piotr Muller.

- Premier zapowiedział, że rozszerzy tarczę solidarnościową o samorządy i podmioty wrażliwe - zaznaczył. Jak dodał, część spółek energetycznych już przedstawiało bardzo wysokie propozycje cen energii.

- Wynikają one z bardzo trudnej sytuacji na międzynarodowych rynkach energetycznych. Nowa ustawa ma wprowadzić specjalne taryfy dla samorządów i zmiany w kalkulacji cen tak, aby były one niższe na rynku międzynarodowym - dodał.

Jak podkreślił, szczegóły poznamy w przyszłym tygodniu. - W przyszłym tygodniu przedstawimy projekt, aby w trybie pilnym go wprowadzić - zaznaczył.

Muller przypomniał również, że rząd już zabezpieczył gospodarstwa domowe przed radykalnymi wzrostami rachunków. - Dzisiejsze rozwiązania są drugim filarem tych działań - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Warto być czł...
2 miesiące temu
Ciągle nie wiadomo kto bierze różnice między ceną węgla w kopalniach a ceną węgla dla odbiorcy. Przerzucenie dystrybucji na samorządy niewiele zmieni, te wynajmą tych samych cwaniaków z którymi współpracuje dzisiaj PiS. To dla nich teraz raj, nie będą się dzielić zyskami. PiS na to nie pozwoli, to ich ludzie (chyba).
niedorzecznik
2 miesiące temu
Ty miller liczysz, że skończysz jak urban???
Olo
2 miesiące temu
Oczywiście, w nieustającym kontekście, dyktowanym przez pewne ŹRÓDŁA zagraniczne, chodzi o likwidację klasy średniej. Nie tylko w Polsce. Klasę robotniczą (związki zawodowe) udało się spacyfikować i przejąć. Mają zostać nieliczni PANUJĄCY (głęboko ukryci) i niewolnicy. To wszystko pod płaszczykiem demokracji. Covid i wojna, to doskonała okazja...
leonidas
2 miesiące temu
Ty chłopcze P. Miller się trochę opanuj, podpuszczają cię starzy wyjadacze a ty brniesz. Jeszcze nie ma CPK a odlatujesz razem z Horałą.
KC PiS
2 miesiące temu
Karmimy inflację, żeby rosła i nam służyła większymi wpływami.