Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Taśmy Kaczyńskiego. Beata Mazurek: prezes PiS wypowie się w poniedziałek

129
Podziel się:

- W sprawie spółki Srebrna wszystko jest czyste i klarowne, ponieważ prezes Jarosław Kaczyński miał prawo do tego, żeby prowadzić określone rozmowy, miał do tego upoważnienia - zapewniła Beata Mazurek.

Beata Mazurek i Jarosław Kaczyński w Sejmie.
Beata Mazurek i Jarosław Kaczyński w Sejmie. (Jan BIELECKI/East News)
bEDMVKrp

Beata Mazurek w piątek w Sejmie powiedziała dziennikarzom, że Jarosław Kaczyński w poniedziałek odniesie się do zarzutów w związku w niedoszłą inwestycją Srebrnej. Przekonywała też, że Jarosław Kaczyński "miał prawo negocjować".

- Wiemy, że ta faktura do spółki Srebrna nie dotarła, wczoraj pojawiła się informacja, że nie został odprowadzony podatek VAT od tej faktury - powiedziała Mazurek. - Więc próba dyskredytowania nieustannie Jarosława Kaczyńskiego i naszej formacji nie ma żadnego uzasadnienia, tym bardziej, że nie było związków finansowych między PiS a spółką Srebrna - dodała.

- Jeśli sąd zadecyduje, w oparciu o dokumenty, które, wierzę, że zostaną przedstawione, to rozumiem, że wtedy faktura będzie zapłacona - powiedziała Beata Mazurek.

bEDMVKrr

Rzeczniczka PiS była pytana, dlaczego Jarosław Kaczyński milczy w sprawie publikacji na temat spółki Srebrna. - Niebawem się wypowie - zapewniła. - Myślę, że w poniedziałek zostaniecie państwo mile zaskoczeni informacją, którą usłyszycie - powiedziała do dziennikarzy.

- W sprawie spółki Srebrna wszystko jest czyste i klarowne, ponieważ prezes Jarosław Kaczyński miał prawo do tego, żeby prowadzić określone rozmowy, miał do tego upoważnienia - zapewniła Beata Mazurek.

"Rzecznik PiS Beata Mazurek właśnie potwierdziła, że Jarosław Kaczyński miał wszelkie upoważnienia do prowadzenia negocjacji w imieniu Srebrnej. Czyli, de facto, w siedzibie partii prowadził działalność gospodarczą, czyli działalność zabronioną" - napisał na Twitterze poseł Mirosław Suchoń, wiceszef klubu poselskiego Nowoczesna.

bEDMVKrx

Przypomnijmy że w czwartek Mazurek mówiła, ze opublikowana przez "Gazetę Wyborczą" faktura "nie jest podstawą do dokonania płatności, bo w niej nie wiadomo o co chodzi". - Taką fakturę każdy może wystawić każdemu - stwierdziła.

Gazeta opublikowała jedną z faktur, które Gerald Birgfellner miał wystawić spółce Srebrna za poczynione przez siebie opracowania potrzebne do budowy 190-metrowych bliźniaczych wież w Warszawie.

"Po zapoznaniu się z opublikowaną w mediach fakturą nr FA/4/2018 z dnia 14 czerwca 2018 r. uprzejmie informuję, że nie została ona doręczona spółce i nie była przedmiotem księgowania" - napisała po publikacji prezes Srebrnej Małgorzata Kujda.

bEDMVKry

Posłowie Platformy Obywatelskiej poinformowali, że zwrócili się do Izby Administracji Skarbowej w Warszawie z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli skarbowej w spółce Srebrna.

Roman Giertych wezwał w czwartek spółkę Srebrna oraz Jarosława Kaczyńskiego do uregulowania należności wobec swojego klienta.

bEDMVKrz

W ujawnionej pod koniec stycznia przez "Wyborczą" rozmowie w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej Jarosław Kaczyński deklarował zamiar uregulowania rachunków Austriaka.

- Realia są takie: albo będą jakieś te dodatkowe rachunki, bo my po prostu ich potrzebujemy, albo jest druga droga, i tu nie traktujcie jej jako wojenną. To znaczy, że wy wysuniecie roszczenia o charakterze sądowym - wyjaśnił Birgfellnerowi prezes PiS.

- Jestem gotów w tym sądzie zeznać, że ta robota była robiona dla nas, znaczy dla Srebrnej - zadeklarował Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDMVKrS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(129)
obiektyw
3 lata temu
swoją drogą jak długo się Austriak Bitburger namawiał z opozycją żeby uszyć tą aferę z podsłuchem i ze wszystkim
sdfxvc
3 lata temu
I TO BY BYŁO NA KONIEC ?? - KRYSZTAŁ W BAGNIE GNOJU UTAPLANY ODCHODAMI SWOICH LOKAI???
alejakto
3 lata temu
hej, ale tłumaczenie, że nie otrzymali FV nie zwalnia z obowiązku zapłaty, wystawiający FV nie ma obowiązku jej dostarczyć zgodnie z KC
bEDMVKrT
Bibi
3 lata temu
Oszust kombinator manipulant kaczynski ma gorsze czyny na sumieniu .Wyrok za lamanie praw czlowieka to jego sukces
12
3 lata temu
Czy ktoś widział aby Kaczyński kiedykolwiek spotkał się z mediami bezpośrednio i odpowiadał na ich pytania?
...
Następna strona