Notowania

Taśmy Kaczyńskiego. "Wyborcza" publikuje dowód wypłaty na 50 tys. zł.

Gerald Birgfellner wypłacił 50 tys. zł w gotówce z oddziału banku, położonego tuż przy Nowogrodzkiej. Wcześniej dziennik pisał, że Austriak na polecenie prezesa PiS miał przekazać taką kwotę duchownemu, by ruszyć z budową wieżowca przy Srebrnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JACEK DOMINSKI/REPORTER)
Biznesmen miał mówić, że kopertę z 50 tys. zł trzymał Jarosław Kaczyński (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

"GW" publikuje kopię dowodu wypłaty 50 tys. zł, które przedsiębiorca miał w centrali PiS przekazać jako zapłatę za podpis księdza z rady fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. Wypłata została dokonana 7 lutego 2018 r. w w oddziale PKO SA w Warszawie przy Towarowej 25. - To tylko 2 km od siedziby PiS - przypomina "Wyborcza".

Oryginał wypłaty z banku ma być jednym z dowodów w postępowaniu prokuratury.

Tajemniczy Giertych po przesłuchaniu Birgfellnera. Zobacz wideo:

To właśnie 7 lutego w siedzibie PiS Austriak miał wręczyć kopertę księdzu. Miało chodzić Rafała Sawicza, który zasiadał w radzie Fundacji im. Lecha Kaczyńskiego. Z zeznań Austriaka miało wynikać, że wręczenie pieniędzy duchownego sugerował sam prezes PiS. W prokuraturze Austriak miał zeznać również, że widział, że Jarosław Kaczyński "miał w rękach" kopertę z tymi pieniędzmi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-02-2019

staryosin...kosmiczne jaja..co jeszcze gadający koń z macherami wybiórczej wymyślą czas pokaże...

18-02-2019

§.Ze tylu Polakow glosuje na PiS to mnie przeraza,nie widza co Oni wyrabiaja?Boje sie o polske,choc mieszkam od 33 lat na zachodzie.

18-02-2019

panpto ze ktoś wypłaca ze swojego kont 50 tys PLN w gotówce nie jest żadnym dowodem na łapówkę.... mam nadzieję, że są również nagrania

Rozwiń komentarze (1375)