Notowania

Taśmy Kaczyńskiego. "Wyborcza" publikuje pełnomocnictwo Srebrnej dla Birgfellnera

Biznesmen z Austrii mógł reprezentował spółkę Srebrna, a nawet zburzyć stary biurowiec, który zawadzał inwestycji - czytamy w "Wyborczej". Dziennik publikuje pełnomocnictwo, które spółka udzieliła Birgfellnerowi. Konkretne kwoty tam jednak nie padają.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Biznesmen dostał pełnomocnictwo od szefów Srebrnej, wynika z dokumentów (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Ujawnione przez "GW" pełnomocnictwo upoważnia Austriaka do reprezentowania spółki Srebrna „przy umowach najmu lub dzierżawy nieruchomości” oraz podpisywania „wszelkich umów związanych z realizacją inwestycji polegającej na budowie wysokiego budynku biurowego z częścią hotelową, biurową, mieszkalną i parkingiem podziemnym”.

Gerald Birgfellner miał się też zająć rozbiórką sędziwego biurowca, który stał na miejscu, w którym miały powstać nowe wieże - wynika z dokumentów.

Austriak uzyskał dzięki dokumentowi także możliwość "reprezentowania spółki przed organami administracji publicznej i innymi instytucjami państwowymi lub samorządowymi”. Pełnomocnictwo objęło także rozmowy z bankami.

Horała o taśmach Kaczyńskiego. "Bańka mydlana". Zobacz wideo:

W "GW" czytamy, że to właśnie dzięki temu pełnomocnictwu biznesmen zlecał pracę podwykonawcom, między innymi architektom czy prawnikom. A to właśnie za te prace chciał zapłaty. Tymczasem, jak wynika z ujawnionych nagrań, Jarosław Kaczyński miał opory przed płaceniem. Sugerował, że biznesmen powinien iść w tej sprawie do sądu.

Pod pełnomocnictwem dla biznesmena podpisały się trzy osoby: prezes Srebrnej Małgorzata Kujda, członek zarządu Janina Goss oraz członek zarządu Jacek Cieślikowski. W dokumentach jednak nie padają konkretne kwoty - na przykład ile biznesmen powinien dostać za swoją pracę.

Wcześniej dziennik opublikował fakturę na ok. 1,5 mln zł od biznesmena dla spółki Srebrna za wykonane prace. Z informacji "GW" wynika, że przedsiębiorca wystawił łącznie spółce Srebrna cztery faktury.

Przypomnijmy - z opublikowanych wcześniej nagrań wynikało, że planowano wybudować dla Srebrnej w Warszawie dwie bliźniacze wieże. Ostatecznie jednak z tych planów środowisko Srebrnej miało się wycofać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2019

Szydło wyszło z woraNadal pisiaczki nie misiaczki będziecie opowiadać BAJKI po stacyjach rtv wrażych ?

13-02-2019

kapiszonA podobno to kapiszon i faktur nie było. Jak się nie ma kasy to się wież nie stawia.

13-02-2019

biaKaczynski manipulant zrobil z PIS klebowisko zmij..

Rozwiń komentarze (9)