Notowania

Taśmy Kaczyńskiego. Kujda odwołany ze stanowiska

Zwołana na wtorek rada nadzorcza Funduszu przyjęła decyzję Kazimierza Kujdy, który wcześniej podał się do dymisji. W NFOŚiGW pojawił się dziś również szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk, który poinformował o decyzji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER)

- Przyjąłem dymisję prezesa Kazimierza Kujdy - powiedział na konferencji po posiedzeniu rady nadzorczej minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dopytywany przez dziennikarzy, wyjaśniał, że dla niego jest to dymisja honorowa, a nie wymuszona.

Szef resortu poinformował również, że ogłoszono już konkurs, który wskaże następcę Kujdy. Kowalczyk już wcześniej zapowiadał podjęcie decyzji w sprawie Kujdy. Kłopoty szefa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska zaczęły się po doniesieniach o jego domniemanej współpracy z SB.

Jak już pisaliśmy w money.pl, Kazimierz Kujda do dyspozycji Jarosława Kaczyńskiego miał oddać się już w poniedziałek. Prezes PiS miał polecić ministrowi środowiska Henrykowi Kowalczykowi przyjąć dymisję prezesa NFOŚiGW.

Jacek Sasin o sprawie Kujdy. "Kaczyński o tym nie wiedział"

Henryk Kowalczyk był we wtorek rano gościem radiowej "Jedynki", ale o dymisji Kujdy nie wspomniał. Informację o jego agenturalnej przeszłości ocenił jako "zasmucającą, tym bardziej że jest świetnym fachowcem".

Zapewnił jednocześnie, że zmiany w kierownictwie NFOŚiGW nie będą mieć negatywnego wpływu na funkcjonowanie tej instytucji, w tym na jej sztandarowy program "Czyste powietrze".

- Trudno mi sobie wyobrazić, żeby dalej przebywał w środowisku PiS - powiedział w poniedziałek w programie "Tłit" WP Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów - Mam nadzieję, pan prezes Kujda sam będzie wiedział, co dalej zrobić - dodał.

W 2007 roku własnoręcznie wykreślił z umów z fundacją zarządzaną przez ojca Tadeusza Rydzyka obowiązek dostarczenia części dokumentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: taśmy kaczyńskiego, wiadomości, gospodarka, Dymisja szefa NFOŚiGW
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-02-2019

MAROTak czy inaczej większa krzywda go nie spotka, może nawet zostanie ambasadorem, kwalifikacje ma takie same same jak i ''Wolfgang'' !

12-02-2019

BarejaA taki ładny pisowski był.

12-02-2019

marbiDo dyspozycji to się oddaje organowi, który go formalnie powołał, a nie jakiemuś tam posłowi

Rozwiń komentarze (283)