Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tokeneo
04.06.2019 11:55

Tokeneo: Polacy stworzyli giełdę kryptowalutową dzielącą się zyskami

Koncepcja projektu Tokeneo powstała już w 2017 roku. Motywem realizacji ICO stała się chęć stworzenia unikalnej usługi. Stwierdzono wówczas, że giełda powinna dzielić się zyskami z użytkownikami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Tokeneo – nowa jakość na rynku kryptowalut

Projekt Tokeneo odpowiada na najważniejsze potrzeby zarówno klientów, jak i inwestorów. Budując kompletny ekosystem usług kryptowalutowych dla dynamicznie rozwijającej się branży, Tokeneo toruje sobie drogę do tego, by stać się jednym z jej najważniejszych komponentów. Giełda wyróżnia się spośród konkurencji tym, że jej inwestorzy (posiadacze tokenów TEO) będą mogli brać udział w podziale wypracowanego przez nią zysku. Tym oto sposobem Tokeneo stworzyło jedyny w swoim rodzaju system umożliwiający partycypację w finansowych sukcesach platformy. Tokeny TEO będą stanowiły nie tylko pasywny dochód, ale także stałe źródło regularnych i bezpiecznych wpływów.

Kompleksowy ekosystem usług

Tokeneo składa się z czterech produktów: giełdy kryptowalutowej Tokeneo, kantoru kryptowalutowego Tokeneo.cash, serwisu informacyjnego o tematyce kryptowalut i technologii blockchain Tokeneo.news oraz aplikacji mobilnej obsługującej transakcje kryptowalutowe Tokeneo.pay – ta zaś jest jeszcze w fazie przygotowawczej. Planowo wdrożenie procesora płatności przypada na sierpień bieżącego roku. Należy wspomnieć również o tym, że uruchomiona zostanie anglojęzyczna wersja serwisu informacyjnego Tokeneo News. Do podjęcia owej decyzji przyczynił się międzynarodowy charakter projektu.

Giełda, na którą czeka społeczność traderska

Oficjalny start wersji beta giełdy Tokeneo miał miejsce 22 maja bieżącego roku. Wtedy to rozpoczeła się faza testów giełdy. W kwietniu giełda Tokeneo otrzymała również licencję na działalność, która obejmuje kolejno: utility tokeny, kantor kryptowalutowy, przeprowadzenie ICO oraz emisje tokenów udziałowych. Dokument wydany przez estońskiego regulatora składa się z dwóch części. W pierwszej z nich została zawarta działalność giełdy kryptowalutowej, wymiana walut finducjarnych na kryptowaluty, a także prowadzenie kantoru kryptowalutowego. Druga część obejmuje zaś prowadzenie usług finansowych. Wynika z tego, że giełda Tokeneo będzie mogła oferować własne portfele kryptowalutowe. Ważnym elementem jest również to, że wydane pozwolenie obejmuje emisję tokenów ICO.

Cytując Tomasza Rozmusa, CEO projektu Tokeneo:

(Materiały prasowe)

- Pomimo załamania na rynku kryptowalutowym w 2018 roku udało nam się przeprowadzić dwa projekty ICO. Są nimi fundusz kryptowalutowy Cryptoinvestia oraz ekosystem usług kryptowalutowych Tokeneo. Niekorzystne warunki nie zdołały zgasić naszego zapału. W pocie czoła pracowaliśmy nad tym, by przygotować produkty kryptowalutowe do kolejnej hossy. Niektóre efekty prac mamy już za sobą. Przykładem jest chociażby serwis informacyjny Tokeneo.news, który dostarcza obecnie największą ilość informacji ze świata kryptowalut na polskim rynku oraz kantor kryptowalutowy Tokeneo.cash cieszący się niezwykle dużym zainteresowaniem. 22 maja wystartowaliśmy z naszym głównym produktem, czyli giełdą kryptowalutową Tokeneo. Będzie ona z pewnością unikalnym elementem rynku ze względu na to, iż podzieli się swoimi zyskami z posiadaczami tokenów TEO.

Co wyróżnia giełdę Tokeneo?

Z założeń giełdy wynika, że zyski wygenerowane przez Tokeneo będą dystrybuowane cyklicznie po zamknięciu każdego dnia. Nie będzie limitów TEO, by przystąpić do systemu. Z dniem uruchomienia giełdy, jej użytkownicy będą mieli możliwość wolnego handlu na minimum dwudziestu pięciu rynkach tokenów. Ich dobór ukierunkowany zostanie na najciekawsze dostępne technologie. Uwzględniono również bezpieczeństwo inwestorów powierzających swoje środki ICO. System dywidend został skonstruowany w ten sposób, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko kursowe oraz ograniczyć manipulację na rynku TEO. Z tego względu aż 90% tokenów pozostanie w rękach inwestorów. Zespół Tokeno podkreśla, iż priorytetem jest dla nich przejrzystość, dlatego też zapewnia, że wszelkie informacje będą regularnie wymieniane pomiędzy inwestorami a członkami projektu. Z tego też względu utworzono niedawno kanał na Telegramie poświęcony wszystkim produktom. W trosce o bezpieczeństwo zadbano również o stronę techniczną, nad którą czuwają certyfikowane firmy. Będą one stale monitorować procesy zachodzące na serwerach Tokeneo, a co za tym idzie szybko reagować w wyniku jakichkolwiek prób hackingu.

(Materiały prasowe)

Partnerami, którzy od początku wspierają zarówno powstanie, jak i rozwój giełdy Tokeneo są: Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT), Comparic.pl, Paderewski Vodka oraz OAAM Consulting.

Tagi: tokeneo, gospodarka, gospodarka polski
Źródło:
Artykuł sponsorowany
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz