Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

23 listopada wybór Komitetu Politycznego PiS

0
Podziel się:

Termin Rady Politycznej, która wybierze członków Komitetu Politycznego oraz wiceprezesów PiS, był kilkakrotnie przesuwany.

23 listopada wybór Komitetu Politycznego PiS
(Jan Bielecki/East News)

Zawężenie ścisłego kierownictwa PiS, czyli Komitetu Politycznego to kolejny - po zmianie zasad kontaktów polityków PiS z mediami - pomysł na ujednolicenie przekazu medialnego partii. Może być zrealizowany 23 listopada podczas posiedzenia Rady Politycznej.

Termin Rady Politycznej, która wybierze członków Komitetu Politycznego oraz wiceprezesów PiS, był kilkakrotnie przesuwany. Ostatecznie zdecydowano, że posiedzenie Rady odbędzie się 23 listopada, w tym samym dniu co konwencja PO. _ - Ziemia kręci się wokół słońca, są pory dnia i roku, są pływy w oceanach niekoniecznie z powodu istnienia PO i działania Donalda Tuska _ - żartował poseł PiS, szef Komitetu Wykonawczego partii Joachim Brudziński w odpowiedzi na pytanie o zbieżność ważnych wydarzeń w PiS i PO.

W Komitecie Politycznym zasiada obecnie 29 polityków. W partii od lat wraca dyskusja o liczebności tego gremium. _ - Szeroki Komitet ma sens, ale słychać coraz częściej narzekania, że jest niedecyzyjny i co ważniejsze, że wycieka z niego sporo informacji. Tak być nie może. Stąd bardzo możliwe są zmiany, ograniczenie go do węższego grona _ - powiedział jeden z ważniejszych polityków PiS.

_ - Nie ma sztywnej liczby członków Komitetu. Nie sądzę jednak, żeby były wielkie, personalne roszady _ - powiedział Brudziński, zapytany o możliwość reformy Komitetu.

Do kompetencji Rady Politycznej należy - oprócz wyboru i odwoływania na wniosek prezesa PiS członków Komitetu Politycznego i wiceprezesów partii - także wybór przewodniczącego Komitetu Wykonawczego i skarbnika.

Szefem Komitetu Wykonawczego ma pozostać Brudziński, a skarbnikiem Stanisław Kostrzewski.

Wiceprezesów partii jest troje: Mariusz Kamiński, Adam Lipiński oraz Beata Szydło. Do grona wiceprezesów może dołączyć Antoni Macierewicz. _ - Jeżeli ktoś w PiS z obecnych polityków, oprócz tych, którzy są już wiceprezesami, powinien pełnić tę funkcję, jest to w mojej ocenie Antoni Macierewicz _ - stwierdził Brudziński.

Politycy PiS 23 listopada - jak zapowiedział Brudziński - omówią ponadto sytuację _ przed trudnym, wyborczym rokiem 2014 _ (odbędą się wybory samorządowe i do Parlamentu Europejskiego) oraz będą debatować o programie PiS, który ma być zaprezentowany podczas lutowego kongresu partii.

Od ubiegłego tygodnia polityków PiS obowiązują nowe zasady kontaktów z mediami. Za nieskonsultowane z biurem prasowym klubu parlamentarnego występy w mediach ma grozić m.in. wyrzucenie z list wyborczych.

Czytaj więcej w Money.pl

kraj
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)