Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Abonament RTV nie może zostać zlikwidowany

0
Podziel się:

Po wakacjach ludowcy mają przygotować rozwiązania pozwalające na skuteczniejsze ściąganie abonamentu.

Abonament RTV nie może zostać zlikwidowany
(Reporter)
bEUzLtYl

Polskie Stronnictwo Ludowe chce, aby media publiczne były nadal finansowane z abonamentu.

Gość Radiowej Trójki - Jan Bury przewodniczący klubu parlanemtarnego PSL nie wykluczył, że po wakacjach ludowcy przygotują własny projekt rozwiązań pozwalających na skuteczniejsze ściąganie abonamentu.

- _ Nie wykluczam, że w gronie ekspertów przygotujemy rozwiązania, które byłyby racjonalne. Mimo wszystko jesteśmy zwolennikami abonamentu publicznego, a nie dotacji z ministerstwa kultury, czy z budżetu państwa. Media z samej nazwy mają być publiczne a nie rządowe _ - mówił Bury.

bEUzLtYn

POSŁUCHAJ JANA BUREGO:

Jan Bury jest przekonany, że Platforma Obywatelska a także opozycja mają świadomość tragicznej sytuacji finansowej mediów publicznych. Dodał, że PSL zgodzi się na takie rozwiązania, które nie będą odbierane przez społeczeństwo jak dodatkowy podatek.

_ - Nie chcielibyśmy odbioru przez społeczeństwo, że abonament jest kolejnym narzuconym podatkiem _ - powiedział przewodniczący klubu parlanemtarnego PSL.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie uciekniesz od abonamentu RTV? 25 razy więcej kontroli! TVP odnotuje w tym roku nawet 60 mln zł straty. Przez Euro 2012 i niskie wpływy z abonamentu.
PSL chce finansowo karać dziennikarzy Zdaniem PSL gruntowne zmiany w prawie prasowym są dzisiaj nieuniknioną koniecznością.
Wiadomo już, czy będą zmiany w telewizji Głosami PO, PSL, RP i SLD Sejm przyjął dzisiaj sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2011 r. Za jego odrzuceniem głosowały PiS i SP.
bEUzLtYO
KOMENTARZE
(0)