Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcja ratunkowa na morzu. Uratowano chorego Szweda

0
Podziel się:

Śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej Anakonda przetransportował we wtorek w nocy z pokładu promu Stena Spirit na ląd 49-letniego pasażera.

Akcja ratunkowa na morzu. Uratowano chorego Szweda
(Sechmet/CC BY-SA 3.0/Flickr)

Śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej _ Anakonda _ przetransportował we wtorek w nocy z pokładu promu _ Stena Spirit _ na ląd 49-letniego pasażera. U obywatela Szwecji wystąpiły krwawienia z przewodu pokarmowego.

_ Mężczyzna pod opieką lekarza pokładowego został przetransportowany na ląd. W stanie stabilnym trafił do szpitala _ - poinformował rzecznik prasowy dowódcy Marynarki Wojennej kmdr por. Bartosz Zajda.

Do akcji ratowniczej doszło po północy na promie _ Stena Spirit _ znajdującym się 56 mil morskich (ponad 100 km) na północ od Ustki i płynącego z Karlskrony (Szwecja) do Gdyni.

Na prom ze śmigłowca MW opuszczeni zostali lekarz oraz ratownik, którzy zdiagnozowali chorego i przygotowali go do transportu lotniczego. Następnie za pomocą noszy wciągnięto pasażera na pokład śmigłowca. Cała akcja ratownicza od momentu startu _ Anakondy _ z lotniska Gdynia Babie Doły do przekazania chorego na lądzie karetce pogotowia trwała niespełna półtorej godziny.

Czytaj więcej w Money.pl
Zderzenie promów. Jest conajmniej 36 ofiar Wyczarterowany prom z ponad 120 pasażerami zatonął koło Hongkongu po zderzeniu z innym promem. Co najmniej 36 osób zginęło.
Katastrofa promu: 30 ofiar, szukają zaginionych Co najmniej 30 osób zginęło w katastrofie promu, który w piątek wieczorem zatonął u wybrzeża Gwinei w zachodniej Afryce.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)