Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Areszt dla 36-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

0
Podziel się:

36-letni mieszkaniec Żyrardowa był od marca poszukiwany za usiłowanie zabójstwa przy użyciu broni palnej. Policjanci zatrzymali go w Poznaniu

Areszt dla 36-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa
(jinga80 - Fotolia.com)
bETvpLYl

Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym 36-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa w Żyrardowie (Mazowieckie). Według policji mężczyzna jest członkiem gangu zajmującego się m.in. handlem narkotykami. Został aresztowany na trzy miesiące.

36-letni mieszkaniec Żyrardowa był od marca poszukiwany za usiłowanie zabójstwa przy użyciu broni palnej. Policjanci zatrzymali go w Poznaniu - poinformował dziś mł. asp. Rafał Sułecki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-latek mógł także uciąć maczetą dłoń 29-letniemu mieszkańcowi Żyrardowa. Miało to miejsce w lutym w pobliżu jednego z klubów w Żyrardowie, gdzie kilku napastników zaatakowało 29-latka. Jeden z nich obciął mu maczetą prawą dłoń i trzy palce lewej dłoni. Sprawa ta była szeroko opisywana przez media.

bETvpLYn

Miejscowa prokuratura połączyła napad z innymi śledztwami ws. strzelanin, do których doszło w Żyrardowie w grudniu 2012 r. i lutym tego roku. W wyniku policyjnych działań rozbito dwie grupy przestępcze - z Żyrardowa oraz okolic Warszawy - zajmujące się m.in. handlem narkotykami. Zatrzymano blisko 45 osób, z których około 15 aresztowano. Policjanci ustalili wówczas, że jednym z członków gangu jest 36-latek; mężczyzna ukrywał się przed policją i od marca był poszukiwany listem gończym wydanym przez prokuraturę.

Sułecki zaznaczył, że mazowieccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Płocku nadal wyjaśniają okoliczności zdarzeń i poszukują ich świadków. Według policji w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych zatrzymań.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamieszki w Szwecji. Przez zabójstwo Grupy młodzieży zaatakowały policjantów w dzielnicy Husby na przedmieściu Sztokholmu, podpaliły również samochody i budynek parkingu.
Wstrząsająca zbrodnia. Brytyjczyk przyznał się do zabójstwa dzieci Mieszkający we Francji Brytyjczyk przyznał się do zabójstwa dwojga swoich dzieci w wieku pięciu i dziesięciu lat. Ich ciała odnaleziono dziś w domu rozwiedzionej pary. Miały podcięte gardła.
Usłyszał zarzut zabójstwa 76-letniej kobiety Zarzut zabójstwa 76-letniej kobiety postawiła dzisiaj prokuratura w Wieliczce 19-letniemu Damianowi P.
bETvpLYO
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)