Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Awaria systemu eWUŚ. Trzeba mieć dokument

0
Podziel się:

Jak powiedział rzecznik NFZ Andrzej Troszyński, informatycy usuwają awarię.

Awaria systemu eWUŚ. Trzeba mieć dokument
(Bartosz Krupa/East News)
bEKCKFeJ

W związku z problemami technicznymi w dostępie do systemu eWUŚ weryfikacja uprawnień pacjentów powinna odbywać się na podstawie dokumentów potwierdzających prawo do świadczeń opieki zdrowotnej lub przez złożenie oświadczenia - poinformował w środę NFZ.

Jak powiedział rzecznik NFZ Andrzej Troszyński, informatycy usuwają awarię. Dodał, że nie ograniczyła ona dostępu do świadczeń. _ Pacjenci mogą przedstawiać dokumenty potwierdzające ubezpieczenie, a jeśli ich nie posiadają, mogą składać oświadczenia, na podstawie których otrzymają świadczenie _ - powiedział Troszyński. Awaria eWUŚ ma być usunięta jeszcze w środę.

_ - W związku z problemami technicznymi w dostępie do sytemu eWUŚ przypominamy, że zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, weryfikacja uprawnień pacjentów powinna odbywać się na podstawie dokumentów potwierdzających prawo do świadczeń opieki zdrowotnej lub przez złożenie oświadczenia. Za utrudnienia przepraszamy _ - poinformował w środę NFZ na swojej stronie internetowej.

bEKCKFeL

Od 1 stycznia pacjenci przychodzący do placówek ochrony zdrowia nie muszą okazywać dokumentów potwierdzających ubezpieczenie. Pracownicy rejestracji mogą sprawdzać ich uprawnienia online na podstawie numeru PESEL, należy jednak mieć ze sobą dokument tożsamości.

Czytaj więcej w Money.pl
System eWUŚ zdaje egzamin. Pacjentom lżej? Według ministra Boniego eWUŚ, oprócz tego, że przyniósł ulgę i poprawę dla pacjentów, jest też narzędziem dla NFZ do zarządzania całością systemu.
Arłukowicz o roku 2013. Jakie zmiany w NFZ? Wdrożenie systemu eWUŚ, przedstawienie projektu reformy NFZ oraz rozpoczęcie programu refundacji in vitro, to główne plany resortu zdrowia.
To dotyczy nas wszystkich. Zmiany już od... Nie ma żadnych zagrożeń dla wprowadzenia od 1 stycznia elektronicznego systemu potwierdzania ubezpieczenia zdrowotnego, testy przebiegają sprawnie - zapewnił minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.
bEKCKFfm
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)