Notowania

Bartosz Arłukowicz ogłosił nową listę leków refundowanych

Zmiany w programach lekowych i leczeniu chemioterapią będą obowiązywały od 1 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki/East News)

*Minister zdrowia, Bartosz Arłukowicz wydał obwieszczenie z wykazem leków refundowanych. Tym razem wykaz zawiera listę leków, która będzie obowiązywała od 1 maja w sprzedaży aptecznej oraz listę leków używanych do leczenia w ramach programów lekowych i chemioterapii. *

Zmiany w programach lekowych i leczeniu chemioterapią będą obowiązywały od 1 lipca. Teraz Narodowy Fundusz Zdrowia będzie mógł ogłosić konkurs ofert a następnie kontraktowanie z placówkami ochrony zdrowia leczenia w ramach programów lekowych i chemioterapii. Obwieszczenie jest podstawą prawną do kontraktowania.

Na razie wiadomo, że część leków będzie tańsza dla pacjenta ale też część leków zdrożeje. Refundacją objęto dwie nowe substancje czynne: w leczeniu osteoporozy i raka piersi. Parę leków wróciło ponownie na listę refundacyjną.

Dodano również nowe wskazania pozarejestracyjne dla niektórych substancji czynnych. Listy są szczegółowo analizowane przez ekspertów. Obwieszczenie ukazuje się co dwa miesiące.

Money.pl będzie informowało na bieżąco, co dalej z nową listą leków refundowanych.

Czytaj więcej w Money.pl
Co z brakującymi lekami? Nie będzie łatwo Minister poleca szpitalom występować do NFZ o uruchomienie procedury importu docelowego, ale Fundusz nie może tego zrobić. Dlaczego?
Dymisja w rządzie Tuska. Poleciał minister... To efekt zamieszania wokół recept na leki refundowane.
Wielu chorych czeka dramat, wszystko przez.... Były wiceminister zdrowia komentuje bałagan wokół listy leków refundowanych.
Tagi: lista leków refundowanych, bartosz arłukowicz, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz