Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białoruś: TV skrytykowała Polskę w relacji z pogrzebu Leppera

0
Podziel się:

Białoruska telewizja państwowa, relacjonując pogrzeb Andrzeja Leppera, skrytykowała śledztwo w sprawie jego śmierci.

Białoruś: TV skrytykowała Polskę w relacji z pogrzebu Leppera
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Białoruska telewizja państwowa, relacjonując pogrzeb Andrzeja Leppera, skrytykowała śledztwo w sprawie jego śmierci i oskarżyła Polskę, że zachowała się niehumanitarnie, odmawiając wiz wjazdowych dwóm członkom białoruskiej delegacji rządowej.

_ Jeśli pogrzeb głównego polskiego opozycjonisty władze zorganizowały na najwyższym poziomie, to nie można tego powiedzieć o przebiegu śledztwa w sprawie zagadkowej śmierci polityka. Współpracownicy Leppera nie popierają oficjalnej wersji mówiącej o samobójstwie _ - mówił reporter relacjonujący uroczystości pogrzebowe szefa Samoobrony.

Szef białoruskiego Związku Pisarzy Mikałaj Czarhiniec, jeden z dwóch białoruskich delegatów, którzy nie otrzymali wizy wjazdowej do Polski, ocenił tę odmowę jako _ elementarne chamstwo _.

_ Nie dać możliwości pożegnania się z człowiekiem - to po prostu dzikość, to co najmniej nie po ludzku _ - powiedział deputowany do parlamentu Michaił Orda, drugi delegat, który nie otrzymał wizy. Obaj znajdują się na liście osób objętych sankcjami wizowymi Unii Europejskiej.

_ Jeśli dla oficjalnej Warszawy odejście Leppera nie jest nieszczęściem ludzkim, lecz pretekstem do intryg, to jej przedstawicielom można szczerze współczuć _ - ocenił komentator telewizji.

Powiedział, że _ niedługo przed śmiercią Lepper był na Białorusi. Spotkał się z prawie wszystkimi kolegami i przyjaciółmi, jakby się żegnał, jakby wiedział, że może nie dożyć do wyborów w październiku _.

Spikerka TV oznajmiła, że _ Lepper mógł odegrać wielką rolę w zbliżających się wyborach parlamentarnych (w Polsce), łącznie ze zwycięstwem _.

Ambasador Białorusi w Warszawie Wiktar Hajsionak mówił podczas uroczystości pogrzebowych, że Lepper _ uczciwie, szczerze i otwarcie popierał działania władz _ Białorusi. _ Nie wszystkim i nie wszędzie się to podobało _ - zauważył dyplomata.

W obszernym materiale w głównym wydaniu wiadomości poinformowano, że na grobie Leppera złożono wieniec od prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki.

Szef Samoobrony został pochowany w Krupach (Zachodniopomorskie), niedaleko Zielnowa, w którym mieszkał. Pogrzeb miał charakter państwowy. Lepper został pochowany przy asyście wojskowej, oddano salwę honorową.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t154130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pogrzeb;andrzeja;leppera,89,0,889945.html) Pogrzeb Andrzeja Leppera. Był Wałęsa Do Krup położonych niedaleko Zielnowa, w którym mieszkał Lepper, przyjechali m.in. jego koledzy z Samoobrony, ale także Lech Wałęsa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t74592.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;chce;dominowac;a;to;biedota,87,0,771671.html) "Polska chce dominować, a to biedota" Białoruska telewizja nazywa nas _ Żandarmem Europy Wschodniej _. Główny wróg to Radosław Sikorski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)