Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bramki autostradowe. GDDKiA: Zwiększymy liczbę pracowników na święta

0
Podziel się:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad spodziewa się wzmożonego ruchu na drogach krajowych w dni świąteczne oraz w okresie noworocznym.

Bramki autostradowe. GDDKiA: Zwiększymy liczbę pracowników na święta
(Lech Gawuc/Reporter)
bESiddqZ

By rozładować korki na punktach poborów opłat Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje, w zależności od natężenia ruchu, zwiększyć ilość obsługujących kierowców inkasentów.

Na autostradzie A1, na odcinku Gdańsk - Toruń. Także na autostradzie A2 na odcinku Świecko - Konin kasy będą pracowały w pełnej obsadzie, tak by uiszczanie opłat było prowadzone w sposób płynny.

Na autostradzie A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem, na obu placach poboru opłat, w Brzęczkowicach i w Balicach, również będzie uruchomiona pełna obsada bramek. Ponadto dodatkowi inkasenci mają zapewnić nieprzerwaną obsługę podróżujących.

bESiddrb

Zwiększenie obsady na bramkach dotyczy również odcinków autostrad objętych elektronicznym systemem poboru opłat viaTOLL. Jak zapowiada Dyrekcja, w razie konieczności, na autostradach uruchomiane będą bramki przystosowane są do obsługi ruchu wjazdowego i wyjazdowego tzw. rewersyjne, które umożliwią przepuszczenie samochodów po pasie w przeciwną stronę.

Czytaj więcej w Money.pl
Brytyjskie pogotowie werbuje Polaków Pogotowie działające w czterech hrabstwach ma 220 nieobsadzonych etatów dla ratowników i techników oraz 70 stanowisk pracy dla ich pomocników.
Zagrożenie powodziowe? IMGW uspokaja Z powodu obfitych opadów deszczu w ostatnich dniach, w wielu rzekach znacznie podniósł się poziom wody.
SMS do pogotowia tylko pod jeden numer Kierowanie SMS-ów dotyczących sytuacji alarmowych będzie możliwe tylko na numer 112.
bESiddrC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)