Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBŚ rozbiła gang narkotykowy

0
Podziel się:

Jak poinformowało dziś biuro prasowe śląskiej policji zatrzymanym 13 osobom zarzuca się udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.

CBŚ rozbiła gang narkotykowy
bFfIXdGt

CBŚ z Katowic rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się obrotem znacznymi ilościami narkotyków, pobiciami oraz innymi przestępstwami o charakterze kryminalnym - poinformowała śląska policja. Zatrzymano 13 osób, 4 z nich trafiły do aresztu.

Jak poinformowało dziś biuro prasowe śląskiej policji zatrzymanym 13 osobom zarzuca się udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. _ Śledczy ustalili, że rozbita grupa wprowadziła na rynek łącznie 84 kg narkotyków. Dodatkowo 11 spośród zatrzymanych przedstawiono zarzuty udziału w strukturach zorganizowanych grup przestępczych. Wszyscy podejrzani to mieszkańcy Tychów _ - podano w komunikacie prasowym.

Oficerowie CBŚ zabezpieczyli środki odurzające, substancje psychotropowe i anaboliki.

bFfIXdGv

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane, natomiast wobec pozostałych dziewięciu zastosowano poręczenia majątkowe, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju. Grozi im do 12 lat więzienia.

_ Zatrzymanie jest kolejnym w prowadzonym śledztwie. Wobec zatrzymanych w ubiegłym roku 24 osób, działających w dwóch grupach przestępczych, którym zarzucono wprowadzenie do obrotu około 500 kg różnych środków odurzających, katowicka prokuratura okręgowa już skierowała do sądu akt oskarżenia _ - poinformowała śląska policja.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

bFfIXdGB
Czytaj więcej w Money.pl
Policjanci przejęli ponad 3 kg amfetaminy Po ulicznym pościgu w Warszawie policjanci zatrzymali dwóch kurierów narkotyków.
Niezwykła inwencja bezrobotnych. Oto jak... CBŚ zatrzymało kobietę, która wystawiała bezrobotnym fałszywe dokumenty o zatrudnieniu, na podstawie których wyłudzano m.in. sprzęt rtv i auta.
CBŚ zatrzymało kuriera. Rozwoził narkotyki Policjanci z CBŚ otrzymali informację, że pracownik firmy kurierskiej podczas rozwożenia przesyłek oferował różnym osobom narkotyki.
bFfIXdGW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)