Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co najmniej kilka tysięcy osób bez prądu

0
Podziel się:

W województwie pomorskim zamarznięte gałęzie spadają na linie energetyczne.

Co najmniej kilka tysięcy osób bez prądu
(PAP/ Waldemar Deska)

Co najmniej kilka tysięcy mieszkańców woj. pomorskiego w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia jest pozbawionych prądu. Najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie Starogardu Gdańskiego, Kartuz i Tczewa. Awarie powodują oblodzone gałęzie i drzewa, upadające na linie energetyczne.

Rzeczniczka spółki Energa-Operator S.A. Alina Geniusz-Siuchnińska poinformowała dziś, że przy usuwaniu awarii pracują wszystkie ekipy, ale w wiele miejsc pogotowie energetyczne z powodu trudnych warunków nie może dojechać. - _ Dotarcie do miejsc awarii, przekopanie się przez śnieg jest teraz największym problemem _ - dodała. Dlatego - podkreśliła - trudno jest przewidzieć, jak długo potrwa usuwanie uszkodzeń.

Najwięcej awarii wystąpiło minionej nocy i w sobotę rano. Według rzeczniczki, tylko w rejonie Starogardu Gdańskiego nie działa prawie 600 stacji transformatorowych. Prądu nie ma też w części trzech dzielnic Gdańska.

Rzeczniczka zaznaczyła, że awarie spowodowały przede wszystkim następstwa temperatury oscylującej wokół zera stopni. - _ Z powodu oblodzenia na linie spadają gałęzie i drzewa, mamy wiele zerwanych linii i połamanych słupów _ - dodała.

Na Pomorzu są też trudne warunki jazdy. W wielu miejscach pada śnieg i wieje wiatr. Jak zapewniła PAP dyżurna Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, Irena Jędrzejczak, drogi wojewódzkie są przejezdne. - _ Na wielu odcinkach nawierzchnia może być jednak biała lub pokryta warstwą zajeżdżonego śniegu, miejscami występuje też gołoledź, zwłaszcza w powiecie sztumskim _ - poinformowała.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t89015.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tysiace;domow;wciaz;bez;pradu,134,0,576646.html) Tysiące domów wciąż bez prądu Energii pozbawionych jest ponad 30 tysięcy odbiorców. Najgorzej jest na Śląsku
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t89618.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rzad;o;pradzie;mozna;uruchomic;rezerwy;z;budzetu,106,0,579178.html) Rząd o prądzie: Można uruchomić rezerwy z budżetu Dziś energia nie dociera do około 30 tys. gospodarstw domowych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)