Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dzień Ojca. Google nie zapomniał o ważnym święcie

0
Podziel się:

Dziś w całej Polsce obchodzimy Dzień Ojca. Święto znajduje się w kalendarzach wielu państw, jednak obchodzone jest w różnych terminach.

Dzień Ojca. Google nie zapomniał o ważnym święcie
(ArtisticCaptures/iStockphoto)
bFfAKOGd

aktualizacja 13:25

W Holandii i Wielkiej Brytanii, podobnie zresztą jak w Stanach Zjednoczonych, odbywa się ono w trzecią niedzielę czerwca. Z kolei w Hiszpanii, czy we Włoszech Dzień Ojca wypada 19. marca. Natomiast w krajach skandynawskich Dzień Taty obchodzony jest w drugą niedzielę listopada.

Dzień Ojca w Polsce jest świętowany od ponad czterdziestu lat, a dokładniej - od 1965 roku. 23. czerwca, czyli tego samego dnia co w naszym kraju, Dzień Taty jest obchodzony również w Nikaragui i Ugandzie.

bFfAKOGf

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ostatnich latach co roku około 400 tysięcy mężczyzn w Polsce zostaje ojcami po raz pierwszy - i to ojcami coraz starszymi.

Statystyczny polski ojciec ma 31 lat, gdy rodzi się jego pierwsze dziecko. Jeszcze 10 lat temu był o 2 lata młodszy - miał 29 lat. Ojcowie mieszkający na wsi są nieznacznie młodsi od tych z miasta.

Czytaj więcej w Money.pl
Dobre wieści na Dzień Ojca. Wiedziałeś o tym? To ojcowie mają lepszy wpływ na charakter swoich dzieci. I mogą przedłużyć im życie, jeśli późno zdecydują się na ojcostwo. Przeczytaj wieści na Dzień Ojca!
Wayne Rooney świętuje w Krakowie. Ma powód 26-letni piłkarz reprezentacji Anglii wraz z żoną Coleen i dwuletnim synkiem Kaiem świętowali wczoraj Dzień Ojca. Rodzina wybrała się z tej okazji na spacer po Krakowie, gdzie w czasie Euro 2012 rezydują brytyjscy futboliści.
bFfAKOGG
wiadmomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)