Notowania

Elektroniczny system weryfikacji uprawnień pacjenta już działa?

W 70 proc. przychodni działa już elektroniczny system weryfikacji uprawnień pacjenta. Prezes NFZ zapewnia że od 1 stycznia system ruszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

Agnieszka Pachciarz wyjaśnia w radiowej Jedynce, że ma on ułatwić i uprościć procedurę przyjęć w placówkach medycznych. Podkreśla, że pacjenci nie powinni mieć kłopotów z weryfikacją ubezpieczenia. Brak potwierdzenia również nie powinien być powodem do niepokoju.

- _ Gdyby się zdarzyło, że wyświetli się taki komunikat, iż fundusz nie potwierdza ubezpieczenia, apeluję do pacjentów, żeby się nie denerwowali. Jeśli mają przy sobie dokument, który dotychczas pokazywali, mogą go użyć. Mogą też złożyć proste oświadczenie i to już będzie problem funduszu, który sprawdzi w ZUS, co jest nie tak z tym uprawnieniem _ - tłumaczy Agnieszka Pachciarz.

Do weryfikacji wystarczy dowód osobisty. Do tej pory należało przedstawić druk RMUA, co - zdaniem prezes NFZ - było dla chorych bardziej uciążliwe. Agnieszka Pachciarz przypomniała też, że w sytuacjach nagłych, zagrożenia życia, nie trzeba mieć przy sobie dokumentów ubezpieczenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Wydadzą na to 70 milionów złotych. Warto? Jeszcze dziś Sejm zajmie się Centralnym Wykazem Ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia.
Rewolucja w służbie zdrowia. Wreszcie! Zdaniem ministra program ten jest w stu procentach przygotowany do wdrożenia.
Pacjenci będą sprawdzać ubezpieczenie online Pacjenci będą mogli online sprawdzać, czy są ubezpieczeni, zobaczyć listę swoich wizyt lekarskich, hospitalizacji i badań diagnostycznych - zapowiada prezes NFZ.
Tagi: informatyzacja służby zdrowia, nfz, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz