Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro 2012 w Polsce pozytywnie oceniane przez posła PiS

0
Podziel się:

Cała ciemna narracja i opowieść, że coś złego czeka tutaj europejskich kibiców, okazała się po prostu czarną propagandą.

Euro 2012 w Polsce pozytywnie oceniane przez posła PiS
(Jan Bielecki/East News)

Według Joachima Brudzińskiego, dzięki organizacji EURO 2012 udało się _ odkłamać negatywny wizerunek Polski, pokazywany przez mistrzostwami w niektórych zachodnich mediach. _Poseł PiS przypomniał chociażby materiał BBC na temat rasizmu na polskich i ukraińskich stadionach.

Brudziński podkreślał w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że Euro przebiega spokojnie, a oskarżenia o rasizm na stadionach były_ czarną propagandą _

- _ Polska jest krajem otwartych ludzi, o otwartych sercach. Oczywiście udało nam się to, co jest naszą narodową specjalnością, czyli właśnie z otwartymi sercami przywitać gości, którzy do nas przyjechali. Cała ciemna narracja i opowieść, że coś złego czeka tutaj europejskich kibiców, okazała się po prostu czarną propagandą tych, którzy niezbyt dobrze nam życzyli _- powiedział Brudziński.

W programie _ Euro 2012.Stadiony nienawiści _, BBC pokazała ukraińskich i polskich chuliganów, bijących kibiców z Azji i wznoszących antysemickie hasła, a brytyjski piłkarz Sol Campbell ostrzegał kibiców, aby nie przyjeżdżali na tegoroczne mistrzostwa Europy.

Dziś prezes PiS, Jarosław Kaczyński, ma przedstawić _ trzy kroki do uzdrowienia polskiej piłki nożnej _. Na razie jednak każdy z posłów tej partii milczy i nie chce zdradzić więcej szczegółów dotyczących pomysłów byłego premiera.

Czytaj więcej w Money.pl
323 rasistowskie przestępstwa w rok. Dużo? 323 postępowania w sprawach o przestępstwa popełnione z pobudek rasistowskich lub ksenofobicznych prowadziły w zeszłym roku polskie prokuratury.
Zapraszamy wystraszonego piłkarza do Polski Polska żąda zamieszczenia sprostowania, premier Donald Tusk zapewnia, że kibice mogą przyjeżdżać na Euro i że będą bezpieczni.
Rodziny piłkarzy nie przyjadą. Boją się rasizmu Część rodzin czarnoskórych zawodników reprezentacji Anglii nie pojedzie na piłkarskie mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)