Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Express Miłosierdzia. Pielgrzymi jednak jadą do Rzymu

0
Podziel się:

Ponad 130 osób, które miały jechać anulowanym pociągiem na uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II, udało się do Rzymu autokarami.

Express Miłosierdzia. Pielgrzymi jednak jadą do Rzymu
(Eustaquio Santimano/CC/Flickr)
bEIRECet

Ponad 130 osób, które miały jechać anulowanym pociągiem _ Express Miłosierdzia _ na uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II, udało się do Rzymu autokarami - poinformował rzecznik Episkopatu Polski Józef Kloch.

W czwartek PKP Intercity podało, że ze względu na niepodpisanie umowy i brak płatności przez organizatora, odwołano odjazd jednego z sześciu pociągów, który miał jechać na uroczystości kanonizacyjne w Rzymie.

Jak powiedział Kloch, zamiast tego w sobotę rano z Częstochowy do Rzymu wyruszyły z pielgrzymami autokary. W organizacji podróży pomógł m.in. Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

bEIRECev

Na kanonizację _ Expressem Miłosierdzia _ miała jechać m.in. młodzież polskiego pochodzenia z Białorusi i Ukrainy. Poza nimi z zastępczego transportu skorzystały też osoby z Litwy i Rosji.

_ - Bardzo zależało mi na tym, by te osoby dotarły do Rzymu. Dla wielu to pielgrzymka życia _ - podkreślił cytowany w komunikacie ks. Leszek Kryża z Zespołu Pomocy.

_ Express Miłosierdzia _ miał być wyczarterowany przez PKP Intercity osobie związanej z biurem podróży Holiday Travel z Warszawy. Nie wiadomo, ile biletów sprzedano na odwołany pociąg; PKP Intercity miało przygotować skład dla 600-700 osób.

PKP Intercity wyczarterowało dla zainteresowanych wyjazdem na uroczystości kanonizacyjne jeszcze pięć pociągów. Biura podróży, które je zamówiły, wywiązały się z umów ze spółką i nie było zagrożenia, że ich wyjazdy nie dojdą do skutku.

bEIRECeB

Czytaj więcej w Money.pl

bEIRECeW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)