Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fiasko expose Tuska. Będzie rozłam w Platformie?

0
Podziel się:

Witold Waszczykowski uważa, że PiS to realna alternatywa dla rządów Donalda Tuska.

Fiasko expose Tuska. Będzie rozłam w Platformie?
(Jan Bielecki/East News)
bESxQamt

- _ Ostatnie miesiące pokazały, że w tej koalicji są rozdźwięki. Posłowie partii rządzącej pokazują, że jeżeli będzie nacisk w sprawach obyczajowych, to mogą wystąpić z Platformy _ - podkreśla Witold Waszczykowski z PiS.

Opozycyjny polityk uważa, że PiS stanowi istotną alternatywę dla rządów Donalda Tuska. Polityk uważa, że obecny gabinet jest na równi pochyłej i szybko traci poparcie społeczne.

Waszczykowski podkreślił, że PiS słusznie popiera misję tworzenia rządu przez profesora Glińskiego. W jego ocenie partia pokazuje, kim mogłaby zastąpić Donalda Tuska. Polityk podkreślił, że sytuacja na polskiej scenie politycznej może się zmienić, bo możliwe są odejścia posłów z partii rządzącej.

bESxQamv

Gość_ Polskiego Radia _ocenił, że piątkowe wystąpienie Donalda Tuska było oderwane od rzeczywistości. Zdaniem wielu ekonomistów zapowiedzi szefa rządu są nierealne - szczególnie z punktu widzenia ekonomii. - _ Premier nie osadził tego programu, a wiele propozycji zależy od tego, czy dostaniemy te sławne 300 miliardów złotych z Unii Europejskiej _ - mówi.

Polityk jest zdania, że to _ expose _ miało na celu zdyscyplinowanie środowiska politycznego Platformy Obywatelskiej i PSL-u i odbudowę poparcia społecznego. Witold Waszczykowski uważa, że nie udało mu się ani jedno, ani drugie. Jego zdaniem pokazały to dobitnie sondaże opinii publicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
"Rozdzieliliśmy 224 miliardy złotych". Co dalej? W nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej rząd chce, by dofinansowanie poszło w dużej mierze na te cele, co w obecnym.
Tak światowe media komentują expose Tuska Media zwróciły uwagę na nacisk, jaki polski premier położył na inwestycje, mające zapewnić trwały wzrost gospodarczy.
bESxQamW
KOMENTARZE
(0)