Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Godson: wizyta premiera w Nigerii potrzebna

0
Podziel się:

John Godson przekonuje, że bez politycznego wsparcia w jego ojczyźnie ciężko prowadzić interesy.

Godson: wizyta premiera w Nigerii potrzebna
(Bartosz Krupa/East News)
bETAqfVh

Poseł PO John Godson cieszy się z wizyty premiera w Nigerii. Donald Tusk udaje się dziś do tego kraju z oficjalną wizytą. Szefowi rządu będą towarzyszyli polscy biznesmeni - co chwali urodzony w Nigerii poseł Platformy Obywatelskiej, który też jest w składzie delegacji.

John Godson przekonuje, że bez politycznego wsparcia w jego ojczyźnie ciężko prowadzić interesy. Poseł Godson przypomina, że Nigeria to kraj bogaty w surowce energetyczne. Należy do największych w Afryce eksporterów ropy, są tam też bogate złoża gazu.

- _ To nie safari, tylko wizyta ważna z punktu widzenia naszych gospodarczych interesów _. Tak o podróży do Nigerii mówi szef rządu. Donald Tusk w planach ma spotkanie z prezydentem, gubernatorami niektórych stanów i miejscowymi przedsiębiorcami.

bETAqfVj

Poseł John Godson liczy na to, że dzięki wizycie premiera w Nigerii nastąpi przełom w naszych kontaktach gospodarczych. Podkreśla, że poza przedsiębiorstwami paliwowo-gazowymi, szansę na współpracę mają też firmy farmaceutyczne i budowlane oraz uczelnie wyższe.

Posłuchaj posła Johna Godsona:
Źródło:IAR

Podczas wizyty Donald Tusk spotka się z prezydentem Nigerii, gubernatorami niektórych stanów oraz miejscowymi przedsiębiorcami. Weźmie udział w polsko-nigeryjskim forum gospodarczym. Polskę będą tam reprezentować szefowie największych krajowych firm branży paliwowej, zbrojeniowej, energetycznej, transportowej, spożywczej i finansowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawy atak na dom wicegubernatora Napastnicy użyli broni automatycznej i maczet.
Co najmniej 36 osób zginęło. Ludzie płonęli Jak poinformowały lokalne władze, autobus zderzył się z cysterną z paliwem, która następnie eksplodowała i stanęła w płomieniach.
Premier ma dosyć kłamst. Powołuje zespół Zdaniem premiera członkowie zespołu to _ osoby, które są gotowe na bieżąco tłumaczyć, na czym polegają przekłamania naszych oponentów i cała ta smoleńska kampania czasami kłamstw, czasami bzdur _
bETAqfVK
KOMENTARZE
(0)