Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Wszystko zagrało

0
Podziel się

- W piątek warszawska strefa kibica pękała w szwach - zaznaczyła Gronkiewicz-Waltz podczas konferencji prasowej.

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Wszystko zagrało
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDyDbnBx

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewniła, że w dniu inauguracyjnego meczu Euro w Warszawie _ wszystko zagrało _. Policja interweniowała tylko 4 razy, a pogotowie medyczne udzieliło pomocy 79 osobom w Strefie Kibica.

_ - W piątek warszawska strefa kibica pękała w szwach _ - zaznaczyła Gronkiewicz-Waltz podczas konferencji prasowej. Dodała, że przez fan zonę przewinęło się ok. 140 tys. osób.

Oceniła, że komunikacja miejska zdała egzamin; kursowały specjalne linie rozwożące kibiców po meczu, dodatkowo wiele linii dziennych i nocnych zasilono dodatkowym taborem. Część tramwajów i metro pracowały całąnoc ze zwiększoną częstotliwością. Podstawiono także na przystanek kolejowy Warszawa Stadion dodatkowe pociągi SKM oraz Kolei Mazowieckich kursujące na lotnisko oraz w kierunku Strefy Kibica.

bDyDbnBz

Prezydent Warszawy dodała, że po meczu władze miasta reagowały na bieżąco, stąd z powodu dużej liczby kibiców zostało zamkniętych dla ruchu drogowego kilka ulic, m.in. Emilii Plater, Nowy Świat, Most Świętokrzyski. Wyjaśniła, że podobnie ma być we wtorek - w dniu meczu w Warszawie reprezentacji Polski i Rosji.

Gronkiewicz-Waltz zwróciła uwagę, że bardzo sprawdzili się wolontariusze, którzy m.in. udzielali pomocy w języku migowym osobom niesłyszącym oraz pomagali rodzicom odnaleźć zagubione dzieci.

_ Cieszę się, że od strony organizacyjnej, komunikacyjnej i logistycznej wszystko zagrało _ - mówiła prezydent Warszawy.

Rzecznik stołecznej komendy policji Maciej Karczyński podał, że policja nie odnotowała żadnych poważniejszych zakłóceń spokoju i bezpieczeństwa, a jedynie drobne incydenty.

bDyDbnBF

W pierwszym dniu mistrzostw warszawską Strefę Kibica, Stadion Narodowy, Fun Camp oraz lotnisko i dworce obsługiwało 30 zespołów wyjazdowych służby medycznej (łącznie 200 osób), wspieranych dodatkowo przez wolontariuszy.

W mieście podjęto blisko dwieście interwencji medycznych; 79 w strefie i 88 na stadionie. Były to głównie omdlenia i drobne urazy kostno-stawowe. Zaledwie siedem osób zostało przewiezionych do punktu wytrzeźwień.

Prezydent Warszawy poinformowała ponadto, że okolice stadionu zostały posprzątane już przed godz. 23, a pracowało przy tym ok. 600 osób. Wywieziono z tego miejsca 52 tony śmieci. Równie szybko został posprzątany Most Poniatowskiego, którym kibice wracali ze stadionu do centrum Warszawy.

Z kolei w Strefie Kibica zabawa trwała do godz. 1 w nocy, więc sprzątanie strefy i terenów sąsiadujących zakończono o godz. 5 rano. Z samej strefy wywieziono blisko 10 ton śmieci.

bDyDbnBG

Fan zonę otwarto ponownie w sobotę o godz. 12. Na ten dzień na scenie zaplanowano do godz. 15 występy i animacje dla dzieci, a później m.in. występy Krzysztofa Golonki - mistrza świata w żonglerce płką.

O godz. 18.00 rozpocznie się transmisja meczu Holandia- Dania, a o godz. 20.45 - drugiego meczu: Niemcy-Portugalia. Do transmisjach do zamknięcia strefy o godz. 1 muzykę puszczać będzie DJ Paweł Pawelec.

Czytaj więcej o przygotowaniach do Euro 2012 w Money.pl
Zdążą z drugą linią metra? Użyją tarczy Prezydent Warszawy liczy na szybki postęp prac i oddanie inwestycji w terminie.
Strefa kibiców dla Rosjan? Ratusz odpowiada Fani futbolu ze Wschodu podczas piłkarskich mistrzostw Europy chcą mieć w Warszawie własną strefę dla kibiców - Russkij Dom.
Wszystko, co musisz wiedzieć o Euro 2012 Terminarz meczów, składy reprezentacji, a także komunikacja wokół stadionów i stref kibica. Zobacz specjalny serwis Money.pl.
bDyDbnCa
KOMENTARZE
(0)