Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hanna Gronkiewicz-Waltz została profesorem

0
Podziel się:

Hanna Gronkiewicz-Waltz związana jest z Instytutem Nauk Prawno-Administracyjnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Hanna Gronkiewicz-Waltz została profesorem
(Krystian Dobuszynski/REPORTER)

Hanna Gronkiewicz-Waltz, wraz z 64 innymi osobami, otrzymała w piątek z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego nominację profesorską podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Prezydent Warszawy uzyskała tytuł profesora nauk prawnych.

Hanna Gronkiewicz-Waltz związana jest z Instytutem Nauk Prawno-Administracyjnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego - jest kierownikiem Zakładu Administracyjnego Prawa Gospodarczego i Bankowego; a także z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W 1975 r. ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. W 1981 r. obroniła pracę doktorską pt. _ Rola ministra przemysłowego w zarządzaniu gospodarką państwową _ i uzyskała tytuł doktora nauk prawnych. W 1993 r. otrzymała tytuł doktor habilitowanej w zakresie nauk o administracji na podstawie publikacji _ Bank Centralny - od gospodarki planowej do rynkowej _. Jest autorką ponad 40 publikacji naukowych, w tym podręczników i monografii.

Hanna Gronkiewicz-Waltz (ur. w 1952 r.) po raz pierwszy na stanowisko prezydent Warszawy została wybrana w listopadzie 2006 r., a po raz drugi - w listopadzie 2010 r. Wcześniej, w latach 2001-2004, była wiceprezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, a w latach 1992-2001 prezesem NBP. Od 2006 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej.

Czytaj więcej w Money.pl

kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)