Notowania

agnieszka holland
27.06.2014 10:57

"House of Cards" wyreżyseruje Agnieszka Holland. "Wchodzę na plan jesienią"

- Bardzo cenię i Kevina Spacey, i Robin Wright. Głównie dlatego zgodziłam się na propozycję, bo to trzeci już sezon i mój oryginalny wkład reżyserski będzie limitowany ustaloną już konwencją - podkreśliła reżyserka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szelag/Reporter)

W październiku i listopadzie w Baltimore odbędą się zdjęcia do dwóch odcinków z trzeciego sezonu amerykańskiego House of Cards, których realizację powierzono Agnieszce Holland - poinformowała reżyserka.

Główne role w opowiadającym o politykach serialu grają Kevin Spacey i Robin Wright.

Za reżyserię poszczególnych odcinków pierwszego i drugiego sezonu odpowiadali m.in. David Fincher ("Obcy 3", _ Siedem _, _ Podziemny krąg _, _ Zodiak _, _ Ciekawy przypadek Benjamina Buttona _, _ The Social Network _), Joel Schumacher ("Linia życia", _ Klient _, _ Batman Forever _, _ Czas zabijania _) oraz Jodie Foster. Wśród producentów serialu są David Fincher i aktor Kevin Spacey.

Agnieszka Holland - po propozycji, którą jej złożono - wyreżyseruje dwa spośród odcinków trzeciego sezonu _ House of Cards _. Ze Spaceyem i z Robin Wright będzie współpracowała po raz pierwszy. _ Scenariuszy jeszcze nie ma, aktorów nie spotkałam _ - zaznaczyła, opisując dla PAP przygotowania do pracy nad serialem.

_ Bardzo cenię i Kevina Spacey, i Robin Wright. Głównie dlatego zgodziłam się na propozycję, bo to trzeci już sezon i mój oryginalny wkład reżyserski będzie limitowany ustaloną już konwencją _ - podkreśliła Holland.

Bohaterem rozgrywającego się we współczesnym Waszyngtonie serialu jest obdarzony wyjątkową inteligencją, a także ponadprzeciętnym sprytem kongresmen z Południowej Karoliny Frank Underwood (Kevin Spacey). Charyzmatyczny Underwood, wspierany przez żonę Claire (Robin Wright), pnie się po szczeblach politycznej kariery - stosując bezwzględne metody, nie cofając się przed niczym, manipulując innymi politykami, a także dziennikarzami. Pierwszym celem Franka staje się objęcie urzędu wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

Amerykański serial (produkowany od 2013 r.) inspirowany jest wcześniejszą produkcją, brytyjskim ministerialem BBC z 1990 roku, pod tym samym tytułem, który był adaptacją powieści autorstwa brytyjskiego polityka i pisarza Michaela Dobbsa (ur. 1948), byłego doradcy premierów Margaret Thatcher i Johna Majora.

_ House of Cards _ to kolejny popularny serial współreżyserowany przez Holland, po m.in. _ Dowodach zbrodni _ (cztery odcinki w latach 2004-2009) i _ Treme _ (pięć odcinków w latach 2010-2013). W tym roku premierę miał zrealizowany przez Holland dla amerykańskiej telewizji NBC dwuodcinkowy miniserial _ Dziecko Rosemary _ z Zoe Saldaną w roli głównej, adaptacja powieści Iry Levina z 1967 r.

Nowym filmem kinowym Agnieszki Holland ma być ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk _ Prowadź swój pług przez kości umarłych _, ze Stanisławą Celińską w roli głównej. Zdjęcia zapowiadane są na 2015 rok.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: agnieszka holland, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz