Notowania

londyn
23.07.2012 09:36

Igrzyska olimpijskie w Londynie. Stać nas na 20 medali?

Andrzej Person powiedział, że liczy na igrzyskach w Londynie na co najmniej 10 medali zdobytych przez Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Wygoda/East News)

*Senator Andrzej Person z Platformy Obywatelskiej uważa, że brak sukcesów polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich to wina złego systemu. *

Attache reprezentacji na igrzyska w Londynie mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że obecnie o sukcesach sportowych młodych ludzi decydują najczęściej zbiegi okoliczności i samozaparcie rodziców.

- _ Trzeba zapewnić warunki. Sprzęt, stadiony, szkoleniowców. Brutalnie mówiąc także dobra selekcja, u nas właściwie wszystkich, których przyprowadzą rodzice klub trzyma, bo z tych składek też ma parę groszy. Na starcie fachowcy powinien powiedzieć: sorry, ale ten nie _ - mówi Person.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SENATORA:

Andrzej Person powiedział, że liczy na igrzyskach w Londynie na co najmniej dziesięć medali zdobytych przez Polaków.

- _ Na pewno nie możemy się przyzwyczaić do tego, że 10 to nasz stan posiadania. Powinniśmy mieć więcej. 40-milionowy kraj z takimi tradycjami powinien mierzyć w 20 medali _- uważa senator.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SENATORA:

Zdaniem senatora Polska by zdobywać więcej medali powinna wzorować się na systemie, jaki wprowadzono w Wielkiej Brytanii po nieudanych igrzyskach w Seulu w 1988 roku. Dzięki pozytywnym zmianom w 2008 roku w Pekinie Brytyjczycy zdobyli 47 medali.

Czytaj więcej w Money.pl
Złożyli przysięgi. Zobacz, kto poleci do Londynu Czternastu reprezentantów Polski złożyło dziś przyrzeczenia olimpijskie i za chwilę wylatują już do Londynu. Tym razem w uroczystości brali udział strzelcy i tenisiści.
Zapowiadają strajki na dzień przed Olimpiadą Pracownicy brytyjskich służb granicznych będą strajkować 26 lipca. 27 lipca w Londynie rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie.
Rekord na lotnisku. Sprawdź, czy będzie trudno Londyńskie lotnisko Heathrow przeżywa pierwszy dzień przedolimpijskiego szczytu.
Tagi: londyn, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz