Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestycje na Euro 2012. Stacja przy Narodowym warta miliony złotych

0
Podziel się:

W ramach przygotowań do Euro 2012, PKP PLK zmodernizowały też stację Poznań Górczyn.

Inwestycje na Euro 2012. Stacja przy Narodowym warta miliony złotych
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)
bEErcVFh

Ponad rok po podpisaniu umowy wybudowana niemal od nowa stacja Warszawa Stadion cieszy oko nowoczesną architekturą i czystością. Od północy zatrzymują się na niej pociągi.

Rzecznik centrum realizacji inwestycji PKP PLK Maciej Dutkiewicz podkreśla, że stacja wpisuje się w otoczenie Stadionu Narodowego i jest komfortowa dla podróżnych:

- _ Myślę, że efekt jest bardzo imponujący jeśli chodzi o wyraz architektoniczny przystanku. Warto zwrócić uwagę na fasadę, która odzwierciedla swoimi kolorami fasadę Stadionu Narodowego, czyli to są szklane tafle w kolorze czerwonym i przezroczyste _ - mówi Maciej Dutkiewicz.

bEErcVFj

Obiekt wybudowano niemal od nowa, z myślą między innymi o podróżnych mających problemy z poruszaniem się:

POSŁUCHAJ MACIEJA DUTKIEWICZA:

Maciej Dutkiewicz dodaje, że stację wyposażono tak, aby pasażerowie czuli się bezpiecznie, a wandale mieli utrudnione zadanie:

Koszt inwestycji wyniósł ponad 50 milionów złotych netto. W ramach przygotowań do Euro 2012, PKP PLK zmodernizowały też stację Poznań Górczyn. Wybudowano również przystanki Wrocław Stadion i stację przy PGE Arena w Gdańsku. Zmodernizowano ponad tysiąc kilometrów linii kolejowych.

bEErcVFp
Czytaj więcej w Money.pl
Nikt nie pojedzie na Euro? Kolejny kraj bojkotuje Zdaniem premiera tego kraju na Ukrainie nie szanuje się praw człowieka, ani zasad państwa prawa.
Pogroził Niemcom za bojkot Euro 2012 Ukraiński polityk: _ Niemieccy producenci stracą na tym _. Ujawnia, co zrobi Kijów.
Unijni komisarze zdecydowali o Euro 2012 Unijni komisarze nie wybierają się na mecze EURO 2012 rozgrywane na Ukrainie.
bEErcVFK
KOMENTARZE
(0)