Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiktor janukowycz
29.08.2011 15:30

Janukowycz odwiedzi Komorowskiego w Juracie

O spotkaniu prezydentów informowały już wcześniej Polskie Radio i szef MSZ Radosław Sikorski na portalu społecznościowym Twitter.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

Pałac prezydencki oficjalnie potwierdza - jutro Wiktor Janukowycz spotka się z Bronisławem Komorowskim w Juracie. O spotkaniu prezydentów informowały już wcześniej Polskie Radio i szef MSZ Radosław Sikorski na portalu społecznościowym Twitter.

Jak powiedziała Polskiemu Radiu szefowa biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek, Wiktor Janukowycz odwiedzi Juratę oraz Gdańsk.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELKI KANCELARII PREZYDENTA:

Bronisław Komorowski przebywa nad morzem na urlopie. Kancelaria Prezydenta nie informuje, o czym politycy będa dyskutować. Wiadomo, że wizyta ukraińskiego przywódcy ma nieoficjalny charakter.

Według źródeł dyplomatycznych, do których dotarło Polskie Radio, głównym tematem rozmowy z polskimi władzami będzie finalizacja przez Kijów Umowy Stowarzyszeniowej z Unią Europejską, która tworzy strefę wolnego handlu między Ukrainą a Wspólnotą.

Kolejnym tematem rozmów będzie kwestia aresztowania byłej premier i głównej opozycjonistki Julii Tymoszenko. Wzbudza to niepokój Brukseli i może zablokować podpisanie przez Kijów Umowy Stowarzyszeniowej.

Będzie to trzecia wizyta Wiktora Janukowycza do Polski. Prezydenci ponownie spotkają się na jesieni. Najprawdopodobniej w październiku przywódcy uczczą polskie ofiary zbrodni w Ostrówkach na Wołyniu oraz pamięć Ukraińców, którzy zginęli we wsi Sahryń na Lubelszczyźnie. W obu miejscowościach Bronisław Komorowski i Wiktor Janukowycz odsłonią pomniki upamiętniające ofiary.

Czytaj więcej na temat spotkań polskiego prezydenta
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t130924.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/huculy;od;komorowskiego;dla;janukowycza,138,0,765834.html) Hucuły od Komorowskiego dla Janukowycza Komorowski chciał w ten sposób zrobić niespodziankę prezydentowi Ukrainy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t134890.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;komorowski;odwiedzi;chiny,120,0,870264.html) Prezydent Komorowski odwiedzi Chiny Do wizyty Bronisława Komorowskiego w Chinach ma dojść jeszcze w tym roku. Polska to najważniejszy partner handlowy tego kraju w Europie Środkowo-Wschodniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t140312.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/armia;usa;w;polsce;jeszcze;bez;podpisu,230,0,840678.html) Armia USA w Polsce jeszcze bez podpisu Sfinalizowanie umowy rozpocznie nowy etap w relacjach polsko-amerykańskich, uważa Komorowski.
Tagi: wiktor janukowycz, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz