Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarocin: Policja przygotowana do festiwalu

0
Podziel się:

Oprócz policji nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w festiwalu czuwać będą firmy ochroniarskie, zatrudnione przez organizatorów.

Jarocin: Policja przygotowana do festiwalu
(Reporter)

Policja jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa kilku tysiącom gości rozpoczynającego się jutro w Jarocinie (Wielkopolska) festiwalu - zapewniła dziś rzeczniczka prasowa miejscowej policji Agnieszka Zaworska.

Oprócz policji nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w festiwalu czuwać będą firmy ochroniarskie, zatrudnione przez organizatorów. Wewnątrz obiektów festiwalowych policja będzie interweniowała tylko na ich żądanie - powiedziała rzeczniczka. Tereny festiwalowe będą monitorowane.

Na terenie całego miasta nad bezpieczeństwem czuwać będą każdego dnia policjanci i strażnicy miejscy. Będą też funkcjonariusze Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej i służb celnych.

Dla gości przygotowano pole namiotowe, na którym dziś po południu zameldowało się już ponad 400 osób. Będą też uruchomione specjalne dodatkowe pociągi i autobusy. Wokół terenów festiwalowych przeprowadzono akcję odkomarzania.

Festiwal w Jarocinie, w nowej formule, odbywa sie od 2005 roku i potrwa trzy dni. Co roku uczestniczy w nim około 10 tysięcy fanów.

Czytaj więcej w Money.pl
Znikną posterunki. Policja zareaguje szybciej? Reorganizacja a nie likwidacja - tak Komenda Główna Policji tłumaczy plany związane ze zmniejszaniem liczby posterunków.
Buła i wino. Tak żyli punkowcy w Jarocinie _ Rano stały długie kolejki do sklepu, które wyglądały dość dziwacznie. To był taki misz-masz tubylców i ludzi którzy przyjechali na koncerty. Stoją dwie panie ubrane po małomiasteczkowemu, za nimi sześciu chłopaków z irokezami na głowach, potem znowu jacyś miejscowi faceci w kufajkach i znowu tacy rzucający się w oczy z agrafkami, ćwiekami _- opisuje Krzysztof Kulik, który w latach 80. jako punk jeździł do Jarocina na festiwale rockowe.
Kult w Jarocinie. To jego święto Koncert z okazji 30-lecia istnienia grupy Kult uświetni tegoroczną edycję Festiwalu w Jarocinie. Zagrają również tacy artyści jak KSU, Lao Che, Nosowska, Voo Voo, Within Temptation. Impreza startuje 20 lipca.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)