Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński: Tusk zafundował nam zupę z buta

0
Podziel się

Prezes PiS odpowiada na artykuły Tuska i postuluje edukacyjną i naukową finlandyzację Polski.

Kaczyński: Tusk zafundował nam zupę z buta
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEiOMFzF

- _ To miał być raport z dokonań rządu, ale jak zrobić raport z czegoś, czego nie ma? _ - pyta Jarosław Kaczyński, w odpowiedzi na ostatnie artykuły prasowe premiera Donalda Tuska.

- _ Liczyłem na to, że dostaniemy gęstą, treściwą, wojskową grochówkę. Ale druga część wynurzeń programowych premiera Donalda Tuska, podobnie jak jego pierwsza, okazałą się zupą z buta, jaką gotował sobie Charlie Chaplin w niezapomnianym klasyku "Gorączka złota" _ - pisze prezes PiS na łamach _ Gazety Wyborczej. _

Gazeta publikuje tekst, który jest polemiką na wcześniejsze artykuły premiera. Kaczyński kreśli w nim wizję _ współczesnego, nowoczesnego Polaka _, który nie zapomina jednak o swojej tradycji. Zdaniem polityka, Polacy powinni mieć poczucie _ sprawiedliwego udziału w narodowym bogactwie, bo wtedy nie będziemy zazdrościli tym z listy najbogatszych Polaków, którzy zgromadzili miliardy złotych _.

bEiOMFzH

Nawiązując do stosunków polsko-rosyjskich prezes PiS twierdzi, że zamiast politycznej finlandyzacji, Polsce jest potrzebna _ finlandyzacja naukowa i edukacyjna _. Kaczyński stawia Finlandię jako wzór w kwestii szkolnictwa i poświęca mu spora część artykułu.

Były premier wypomina też Donaldowi Tuskowi zaniedbywanie sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi i zbytnia uległość wobec Niemiec, Francji i Rosji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t135560.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;tusk;przegral;bo;zadarl;z;mlodymi,64,0,796992.html) Kaczyński: Tusk przegrał, bo zadarł z młodymi Prezes PiS krytykuje premiera za politykę wobec młodych Polaków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t74587.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;koniec;bakania;pod;nosem;ze;sie;nie;uda,249,0,796921.html) Tusk: Koniec bąkania pod nosem, że się nie uda PO będzie miała prawo do dalszego rządzenia w Polsce, gdy wygra z własnymi słabościami - oświadczył premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;i;schetyna;razem;bo;ida;wybory,176,0,796848.html) Tusk i Schetyna razem, bo idą wybory? W Warszawie zbiera się dziś Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej.
bEiOMFAi
kraj
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)