Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kardynał Franciszek Macharski jest w szpitalu po operacji

0
Podziel się:

Wczoraj wieczorem kardynał przewrócił się w swoim mieszkaniu i złamał kość udową. Konieczne było przeprowadzenie zabiegu operacyjnego.

Kardynał Franciszek Macharski jest w szpitalu po operacji
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESivzVh

Były metropolita krakowski, 86-letni kard. Franciszek Macharski przebywa w jednym z krakowskich szpitali, gdzie przeszedł operację po złamaniu kości udowej - poinformował rzecznik archidiecezji krakowskiej ks. Robert Nęcek.

_ Wczoraj wieczorem kardynał Macharski przewrócił się w swoim mieszkaniu i złamał kość udową. Konieczne było przeprowadzenie zabiegu operacyjnego _ - powiedział dziś ks. Nęcek.

Jak dodał, według lekarzy operacja przebiegła na tyle dobrze, że na święta kardynał ma wrócić do domu.

bESivzVj

Kard. Franciszek Macharski był metropolitą krakowskim w latach 1979-2005. Sakrę biskupią otrzymał w styczniu 1979 r.; w tym samym roku otrzymał godność kardynalską. Jego kościół tytularny to bazylika św. Jana przy Bramie Łacińskiej w Rzymie.

3 czerwca 2005 r. papież Benedykt XVI przyjął rezygnację kard. Macharskiego z obowiązków metropolity krakowskiego. Jego następcą został abp Stanisław Dziwisz. Po przejściu na emeryturę kard. Macharski zamieszkał w sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie.

Czytaj więcej w Money.pl

bESivzVK
wiadmomości
kraj
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)