Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kardynał Glemp po operacji. Dziękuje wiernym za modlitwy

0
Podziel się

Kardynał Glemp poinformował, że na początku roku lekarze zaczęli u niego podejrzewać nowotwór.

Kardynał Glemp po operacji. Dziękuje wiernym za modlitwy
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)
bDJiUUMR

Prymas senior kard. Józef Glemp poinformował, że przeszedł operację płuca związaną z usunięciem zmian nowotworowych. _ - Czuję wielką potrzebę podziękowania za modlitwy _ - napisał kard. Glemp.

Kard. Glemp poinformował, że na początku roku lekarze zaczęli u niego podejrzewać nowotwór. _ - 26 stycznia tego roku stwierdzono złośliwy narost na dolnym płacie prawego płuca. Miałem wątpliwości, czy godzi się podejmować operację w moim podeszłym wieku. Lekarze wątpliwości nie mieli _ - napisał prymas senior.

Hierarcha dodał, że operację przeprowadził prof. Tadeusz Orłowski ze swoim zespołem z warszawskiego Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc. _ - Operacja polegała na wycięciu dwóch płatów dolnych z prawego płuca. Miało to miejsce 21 lutego. Leczenie pooperacyjne przebiegało prawidłowo. 28 lutego mogłem wrócić do domu na Wilanowie, gdzie będzie trwała dalsza rehabilitacja _ - podkreślił kard. Glemp.

bDJiUUMT

_ - Czuję wielką potrzebę podziękowania za modlitwy, jakie zanosiliście do Boga w intencji mojego zdrowia i przekazywaliście słowa życzeń i otuchy. Nie mam nic do ukrycia, a nawet mniemam, że podanie szczegółów o kondycji fizycznej ułatwi skierowanie myśli do Dawcy życia i do Tej, którą nazywamy Uzdrowieniem chorych _ - dodał.

Kard. Glemp w 1981 r. po śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego został mianowany arcybiskupem metropolitą warszawskim i gnieźnieńskim. Przez 23 lata (do 2004 r.) przewodził Konferencji Episkopatu Polski i polskiemu Kościołowi. Kard. Glemp ma 82 lata.

Czytaj więcej o chorobach w Money.pl
Co łączy Nirvanę z piłką nożną i malarstwem? Czasem bywa tak, że podły nastrój towarzyszy nam nieustannie. To gorzej kiedy nam się poprawia?
Afrykański pomór w Polsce? Będą badać Służby weterynaryjne chcą w tym roku przebadać kilkaset świń na obecność wirusa afrykańskiego pomoru świń.
Zapomoga na leczenie dziecka pracownika a rozliczenie PIT Pracownik powinien dysponować dowodami potwierdzającymi, że choroba jest długotrwała lub jest skutkiem wypadku losowego.
bDJiUUNu
kraj
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)