Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
awionetka
13.04.2013 18:35

Katastrofa awionetki. Zginęła jedna osoba

50-letni mężczyzna lecący ultralekkim, jednoosobowym samolotem zginął po tym, jak w sobotnie południe maszyna spadła na pole w gminie Burzenin w powiecie sieradzkim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Ofiara to mieszkaniec woj. mazowieckiego - poinformował rzecznik sieradzkiej policji Paweł Chojnowski. Według niego do wypadku doszło przed godz. 12. Ultralekki, jednoosobowy samolot wystartował z niewielkiego lądowiska pod Sieradzem. Pilotował go posiadający licencję 50-latek z woj. mazowieckiego.

Z nieznanych na razie przyczyn w okolicach Burzenina maszyna spadła na pole, daleko od zabudowań. Z relacji świadków wynika, że podczas lotu pilot miał kłopot z maszyną, która wpadła w korkociąg. Mężczyzna próbował się ratować i wyskoczył z samolotu, ale - według świadków - był już na zbyt małej wysokości i nie rozwinął mu się spadochron. Pilot zginął na miejscu; maszyna jest całkowicie rozbita.

Strażacy i policja zabezpieczają teren. Okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniać przedstawiciele Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa w Brukseli. Pięć osób nie żyje Prawdopodobnie doszło do awarii. W momencie wypadku na lotnisku była mgła.
Awionetka rozbiła się blisko przedszkola W trakcie ewakuacji rannych z awionetki doszło do pożaru samolotu, ale ogień został już ugaszony.
Tragiczny wypadek. Samolot runął na ziemię Prawdopodobnie pilot zginął w wypadku awionetki, która w południe spadła w gminie Burzenin w powiecie sieradzkim.
Tagi: awionetka, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz