Notowania

klinika budzik
11.01.2014 13:47

Klinika Budzik odnotowała kolejny sukces

Po wypadku, ponad osiem miesięcy był w śpiączce. Wczoraj wrócił od życia. 10-letni Filip wczoraj został uznany przez konsylium lekarzy kliniki Budzik za wybudzonego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri_Arcurs/iStockphoto)

Dyrektor _ Budzika _ Andrzej Lach wyjaśnił, że budzenie to długotrwały proces. _ To nie jest tak, że ktoś nagle otwiera oczy, wstaje i zaczyna mówić. _ To trwa dniami. Zaczyna się od tego, że dziecko potrafi skupić wzrok, uwagę. Potrafi spełniać początkowo bardzo proste polecenia, następnie ma już pełną świadomość.

Mam Filipa Katarzyna Brzoznowska podkreśliła, że jest dumna z postępów syna. Filip jest bardzo dzielny i bardzo dobrze znosi rehabilitację, chociaż zaczyna się denerwować. Chce wracać już do domu. Trochę mówi sylabami, wskazuje na tablicy litery, składa wyrazy i w ten sposób porozumiewamy się - mówi pani Katarzyna. Dziecko jeszcze miesiąc będzie leczone w klinice, później czeka je długa rehabilitacja.

Filip został potrącony przez samochód w kwietniu. 16 lipca został przyjęty do Kliniki Budzik, jako jeden z pierwszych pacjentów. Jest szóstym dzieckiem, które udało się wybudzić.

Klinice, która zajmuje się leczeniem i rehabilitacją neurologiczną dzieci po ciężkich urazach mózgu jeszcze do niedawna groziło bankructwo. Po apelach w końcu znalazły się pieniądze i NFZ podwyższył kontrakt.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: klinika budzik, śpiączka, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz