Notowania

ekstraklasa
02.08.2012 15:56

Kluby piłkarskie zarabiają krocie. Ale i tak daleko im do...

W zeszłym roku najwięcej zarobiła Legia Warszawa, która w rubryce przychody mogła wpisać sobie ponad 64 miliony złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wonker/CC/Flickr)

*Kluby piłkarskie grające w polskiej Ekstraklasie zarabiają coraz więcej, ale nadal bardzo daleko im do europejskiej czołówki. Raport na temat przychodów polskich klubów przygotowała firma Deloitte. *

Wynika z niego, że najwięcej w zeszłym roku zarobiła Legia Warszawa, która w rubryce przychody mogła wpisać sobie ponad 64 miliony złotych.

Między innymi dzięki dobrym występom w Europejskich Pucharach, Stołeczni podwoili dochody w porównaniu z poprzednim rokiem. Na kolejnych miejscach podium znalazły się Wisła Kraków - 55,4 mln i Lech Poznań - 38,7 mln.

Współautor raportu Łukasz Buława mówi, że przychody polskich klubów rosną coraz szybciej i jest to związane z kilkoma czynnikami. _ W ostatnich dwóch latach powstały nowe stadiony. Nowoczesne stadiony to więcej kibiców, ale także większe wpływy sponsorskie oraz biznesowe. Poza tym notujemy coraz lepsze udziały polskich drużyn w europejskich pucharach. _

W sumie polskie kluby grające w Ekstraklasie zarobiły ponad 360 milionów złotych. Nadal trudno się im jednak porównywać z europejskimi gigantami, którzy obracają miliardami euro.

Łukasz Buława mówi, że dogonienie pod tym względem na przykład ligi holenderskiej zajmie nam nawet kilkadziesiąt lat. _ - Liga holenderska generuje pięciokrotnie większe przychody niż my. Ale jeśli byśmy zachowali dynamikę wzrostu kilkunastoprocentową, to jest to kilkunastu lat, ale przy założeniu, że my rośniemy kilkakrotnie szybciej niż Holendrzy. _

Kluby polskiej Ekstraklasy w sezonie 2010/2011 zarobiły w sumie około 88 milionów euro. Dla porównania kluby Angielskiej Premiership 2 miliardy 515 milionów euro, niemieckiej Bundesligi 1 miliard 746 milionów euro, a hiszpańskiej Primiera Divisione 1 miliard 718 milionów euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Śląsk Wrocław piłkarskim mistrzem Polski Wrocławianom do zdobycia tytułu potrzebne było zwycięstwo w Krakowie. Losy tytułu ważyły się do ostatniej chwili. Na tron Śląsk wraca po 35 latach. Jego trener czekał rok krócej.
Znamy kadrę na mecz z Estonią _ W sztabie są zarówno ludzie z poprzedniej ekipy, jak i nowi _ - powiedział selekcjoner reprezentacji na konferencji prasowej.
Zapłacą 200 mln funtów za logo na strojach MU Klub z Old Trafford ma 437 mln funtów długów. Ratunku będzie szukał na Wall Street.
Euro 2012. Gdańsk dziękuje zagranicznym kibicom Gdańsk dziękuje zagranicznym kibicom za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery w mieście podczas czerwcowego Euro 2012.
Tagi: ekstraklasa, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz