Notowania

zatonięcie statku
11.07.2011 19:34

Komorowski złożył Rosjanom kondolencje

Prezydent przekazał wyrazy współczucia Dmitrijowi Miedwiediewowi w związku z zatonięciem statku Bułgaria.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDLk)

Prezydent przekazał wyrazy współczucia Dmitrijowi Miedwiediewowi w związku z zatonięciem statku _ Bułgaria. _

_ - Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznym w skutkach zatonięciu na Wołdze statku "Bułgaria". W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, przekazuję Panu, Panie Prezydencie, oraz obywatelom Federacji Rosyjskiej najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia. Łączymy się w żałobie z rodzinami i bliskimi ofiar, życząc poszkodowanym w wypadku szybkiego powrotu do zdrowia _ - napisał Komorowski.

Tymczasem rosyjski minister do spraw nadzwyczajnych Siergiej Szojgu poinformował, że co najmniej 208 osób znajdowało się na pokładzie statku _ Bułgaria _, który zatonął wczoraj na Wołdze w Tatarstanie w Federacji Rosyjskiej. Prokurator do spraw transportu Siergiej Biełow stwierdził z kolei, że _ Bułgaria _ nie miała licencji na transport pasażerów.

Szojgu zaznaczył na spotkaniu z Miedwiediewem, że statek był przeciążony. Niezależnie od braku licencji, statek był przeznaczony do przewozu najwyżej 120 osób.

Około 80 osób udało się uratować, jak dotąd wyłowiono ciała 41 pasażerów. - _ Niestety po dokonaniu oględzin statku można powiedzieć, że praktycznie nie ma nadziei na znalezienie żywych ludzi _ - dodał Szojgu. Miedwiediew ogłosił wtorek dniem żałoby w całym kraju w związku z dużą liczbą ofiar śmiertelnych tej katastrofy. Zlecił też skontrolowanie wszystkich jednostek wodnego transportu pasażerskiego.

_ Bułgaria _ to dwupokładowy statek motorowy zbudowany w roku 1955 w Czechosłowacji. Ta wycieczkowa jednostka wracała do stolicy regionu, Kazania, gdy zatonęła w głębokiej na 20 metrów wodzie w odległości około 3 km od brzegu. Wycieczki po Wołdze są bardzo popularne wśród Rosjan i zagranicznych turystów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wspolpraca;z;rosja;z;zastrzezeniami;ale;przyspiesza,175,0,708783.html) Współpraca z Rosją z zastrzeżeniami. Ale przyspiesza Prezydent będzie rozmawiał z Miedwiediewem o Smoleńsku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t149050.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;na;syberii;ucierpieli;robotnicy,0,0,866048.html) Katastrofa na Syberii. Ucierpieli robotnicy Dwie osoby zginęły, a 14 zostało rannych w katastrofie śmigłowca pasażerskiego Mi-8 w obwodzie irkuckim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t75283.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;zakazuje;lotow;tu-134;sa;niebezpieczne,196,0,860356.html) Rosja zakazuje lotów Tu-134. Są niebezpieczne Tamtejsze ministerstwo transportu zakazało eksploatowania tych samolotów na terytorium Rosji od 1 stycznia 2012 roku. Zakaz dotyczy także samolotów Jak-40 i An-24.
Tagi: zatonięcie statku, bronisław komorowski, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz