Notowania

wiadmomości
26.05.2013 16:02

Koncert wirtuoza skrzypiec Nigela Kennedy'ego

Skrzypek zaprezentuje całkowicie akustyczny program opracowany z myślą o miejscach z naturalną akustyką.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jeff Coonigs/CC/Flickr)

Nigel Kennedy wirtuoz skrzypiec wystąpi w poniedziałek w Szczecinie, gdzie zagra m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Szczecin Music Fest 2013.

Skrzypek zaprezentuje całkowicie akustyczny program opracowany z myślą o miejscach z naturalną akustyką. Pierwsza część występu składa się wyłącznie z utworów Bacha. W drugiej pojawią się nowe aranżacje muzyki amerykańskiego pianisty jazzowego i kompozytora Fatsa Wallera. Kennnedy'emu w tej części towarzyszyć będzie gitarzysta Rolf Bussalb, kontrabasista Yaron Stavi i perkusista Krzysztof Dziedzic - informują organizatorzy festiwalu.

Kennedy, poza kilkoma parami wykonanych na zamówienie skrzypiec elektrycznych, gra także na osiemnastowiecznym instrumencie zrobionym przez uznanego lutnika z Cremony Carlo Bergonzi'ego.

Zdaniem krytyków, Kennedy jest jednym z najbardziej znanych i cenionych współczesnych skrzypków. Grę na skrzypcach studiował u Yehudiego Menuhina. Jest absolwentem Juilliard School of Music w Nowym Jorku. W trakcie swojej kariery odbył wiele międzynarodowych tournee, występując u boku wiodących światowych orkiestr i dyrygentów w Europie, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, Azji i Australii. Artysta jest zdobywcą wielu międzynarodowych i prestiżowych nagród.

Podczas tegorocznej edycji Szczecin Music Fest 2013 wystąpi jeszcze m.in. irlandzka wokalistka Sinead O'Connor,której popularność przyniosło wykonanie utworu Prince'a _ Nothing Compares 2 U _ pochodzącego z multiplatynowej płyty _ I Do Not Want What I Haven't Got _. W ramach tegorocznego festiwalu w Szczecinie wystąpiła już wokalistka Imany autorka popularnego przeboju _ You Will Never Know _ i ikona polskiego jazzu trębacz Tomasz Stańko.

Czytaj więcej w Money.pl
Cała prawda o Beyonce Beyonce budzi taki zachwyt na świecie, że naukowcy nazwali nawet muchę jej imieniem, a na jednym z amerykańskim uniwersytetów można studiować jej wpływ na wyzwolenie kobiet.
56-letnia piratka komuterowa. Grozi jej 5 lat Wstępnie wartość strat na szkodę twórców i producentów oszacowano na ponad 4 mln zł.
Rostkowski proponuje trzydniowy weekend Powinniśmy więcej kontemplować, ulepszać świat, polepszać siebie jako istoty - przekonuje.
Tagi: wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz