Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Polsce. Policjanci podejrzani o branie łapówek

0
Podziel się:

Policjanci mają od 28 do 47 lat. Są przesłuchiwani pod zarzutami przyjmowania korzyści majątkowych i przekroczenia uprawnień. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Korupcja w Polsce. Policjanci podejrzani o branie łapówek
(Tymon Markowski/EastNews)
bEDBXapx

10 policjantów _ drogówki _ z Łowicza zatrzymali funkcjonariusze łódzkiego wydziału Biura Spraw Wewnętrznych KGP. Policjanci podejrzani są o przyjmowanie łapówek i przekroczenia uprawnień. Zarzuty usłyszało 2/3 policjantów łowickiej _ drogówki _. Grozi im do 10 lat więzienia.

10 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu zostało zatrzymanych na polecenie łódzkiej prokuratury okręgowej - poinformował rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania.

Policjanci mają od 28 do 47 lat. _ Są przesłuchiwani pod zarzutami przyjmowania korzyści majątkowych i przekroczenia uprawnień. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności _ - zaznaczył Kopania.

bEDBXapz

Zarzuty dotyczą przyjmowania w 2012 roku, zarówno od obywateli polskich, jak i cudzoziemców, korzyści majątkowych w zamian za odstąpienie od ukarania za wykroczenie lub też wymierzenie mandatu za inny czyn niż popełniono.

Według śledczych policjanci z łowickiej _ drogówki _ podczas patroli mieli przyjmować pieniądze w kwotach od 20 do 500 zł lub do 100 euro, bądź prezenty rzeczowe. Poszczególnym funkcjonariuszom zarzucono popełnienie od pięciu aż do 54 tego rodzaju przestępstw korupcyjnych. W czwartek prokuratura ma zdecydować jakie środki zapobiegawcze zostaną wobec nich zastosowane.

Wczoraj zarzuty w tej sprawie usłyszało pięć osób, które wręczyły policjantom łapówki. Śledztwo prowadzą Prokuratura Okręgowa w Łodzi i Biuro Spraw Wewnętrznych KGP.

Cały Wydział Ruchu Drogowego łowickiej komendy liczy 15 funkcjonariuszy. Jak poinformowała PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka po zatrzymaniu 10 policjantów, łowicka komenda zostanie wsparta przez funkcjonariuszy z innych jednostek.

bEDBXapF

_ Nie ma w naszej formacji żadnej tolerancji dla zachowań niezgodnych z prawem i zawsze będziemy wyjaśniać jakiekolwiek wątpliwości w tym względzie _ - powiedziała Kącka.

Czytaj więcej w Money.pl
Celnik aresztowany. Brał łapówki za... CBA zatrzymało a sąd aresztował w Lublinie 42-letniego Piotra K., celnika podejrzanego o przyjęcie łapówek.
Lekarz wziął pieniądze. Jest akt oskarżenia Lekarz miał otrzymać 500 zł. Po potrąceniu podatku, pieniądze w kwocie 428 zł trafiły na jego rachunek bankowy.
100 zarzutów dla policjantów. Za korpucję Policjanci mieli przyjmować korzyści majątkowe o różnej wartości, w kwocie do 5,5 tysiąca złotych.
bEDBXaqa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)