Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryty stok narciarski kusi krajowych inwestorów

0
Podziel się:

Według wstępnych szacunków, budowa krytego stoku trwałaby około dwóch lat i pochłonęłaby od 150 do 200 milionów złotych.

Kryty stok narciarski kusi krajowych inwestorów
(Uncleweed/CC/Flickr)

Brak śniegu w zimie nie byłby tutaj przeszkodą. Budowa pierwszego w Polsce całorocznego krytego stoku narciarskiego kusi kolejnych inwestorów. Obiekt miałby powstać w Muszynie, w Małopolsce.

Początkowo były nim zainteresowani tylko zagraniczne firmy: z Holandii, Rosji i Słowacji. Teraz starają się również o to dwie krajowe. Wstępnie do przykrycia dachem wytypowano dwie góry, na których powstałyby trasy narciarskie i rynna dla snowboardzistów mówi Jan Golba, burmistrz Muszyny.

Jak dodaje w planach jest również budowa trasy do jazdy dla początkujących narciarzy. Wokół powstałaby baza gastronomiczna-hotelowa. Inwestorzy są również zainteresowani połączeniem krytego stoku z Jaworzyną Krynicką.

Trwają starania aby projekt znalazł w strategii rozwoju województwa małopolskiego. To pozwoliłoby na staranie się o dofinansowanie unijne. Według wstępnych szacunków, budowa krytego stoku trwałaby około dwóch lat i pochłonęłaby od 150 do 200 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

kraj
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)