Notowania

ksiądz lemański
25.06.2014 07:49

Ksiądz Lemański dzisiaj pozna orzeczenie Watykanu o swojej przyszłości

Kuria nie może dodzwonić się do duchownego, by przekazać mu informację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Dyjuk/REPORTER)

Watykan podjął już decyzje w sprawie księdza Wojciecha Lemańskiego - twierdzi kuria diecezji warszawsko-praskiej. Wciąż nie ujawnia jednak szczegółów. Arcybiskup Henryk Hoser kierujący diecezją chce najpierw porozmawiać z samym zainteresowanym, ale nie może się do niego dodzwonić.

Wiadomo, że jest już decyzja Watykanu, co do byłego proboszcza z Jasienicy księdza Wojciecha Lemańskiego. Diecezja nie ujawnia jednak szczegółów. Mateusz Dzieduszycki rzecznik kurii warszawsko- praskiej, której podlega ksiądz Lemański, w rozmowie z IAR zapewnia, że arcybiskup Henryk Hoser od ponad tygodnia próbuje się dodzwonić do byłego proboszcza z Jasienicy. Bez skutku.

Ksiądz Lemański do Jasienicy raczej nie wróci, kuria wyznaczyła już nowego administratora parafii, księdza Krzysztofa Kozerę. Ten obejmie swoja funkcję 5 lipca. W lipcu ma też być otwarty zamknięty od Niedzieli Palmowej kościół parafialny- dowiedziała się IAR nieoficjalnie z kręgów kościelnych.

Niezależnie od tego, co się stało ksiądz Lemański to dobry duszpasterz i trzeba to wykorzystać- mówi IAR Magdalena Ogórek historyk Kościoła. Biorąc pod uwagę zaangażowanie księdza Wojciecha Lemańskiego w dialog chrześcijańsko-żydowski uważa, że przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki mógłby zabrać go do pracy w fundacji zajmującymi się tymi kontaktami.

Ksiądz Lemański zostało odwołany z probostwa prawie rok temu Arcybiskup Hoser uzasadniał to _ brakiem szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu Kościoła w kwestiach bioetycznych _.

Czytaj więcej w Money.pl
Protesty: "Za co, biskupie, ta kara?" Około stu osób zebrało się przed siedzibą Kurii Warszawsko-Praskiej.
Nowa decyzja w sprawie ks. Lemańskiego Ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser podtrzymał swój dekret w sprawie odwołania ks. Wojciecha Lemańskiego z urzędu proboszcza w Jasienicy.
To była jego ostatnia msza. Teraz odejdzie W dekrecie arcybiskup Hoser podał, że powodem usunięcia księdza Lemańskiego z urzędu proboszcza jest _ brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych _.
Tagi: ksiądz lemański, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz