Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ksiądz Lemański gotowy do współpracy

0
Podziel się:

Dziś z kurii diecezji warszawsko-praskiej nikt nie przyjedzie do parafii w Jasienicy.

Ksiądz Lemański gotowy do współpracy
(Michal Dyjuk/REPORTER)

Ksiądz Wojciech Lemański apeluje do swoich parafian o spokój i prosi ich, aby grabie zostawili w domu.

Na koniec ostatniej niedzielnej Mszy świętej w kościele w Jasienicy ks. Lemański poprosił też, żeby ludzie do kościoła przychodzili, tak jak zwykle na modlitwę, a nie na dyżury w obronie proboszcza.

W rozmowie z IAR mówi, że deklaracje ludzi o grabiach to po prostu emocje. - _ Czytałem na Frondzie o jakiś grabiach. To są po prostu emocje, ale nie mają nic wspólnego z groźbami _ - mówi ksiądz.

Jednocześnie w rozmowie z IAR ks. Lemański zapewnia, że pozostanie w parafii. A jeżeli przybędzie tu administrator będzie z nim czekał na ostateczna decyzję w swojej sprawie.

- _ Ja nie widzę żadnego problemu, jeśli ksiądz biskup powoła jakiegoś administratora, to będziemy współpracowali. Nie widzę żadnego problemu _ - mówi ksiądz Lemański.

Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa dziś z kurii diecezji warszawsko-praskiej nikt nie przyjedzie do parafii w Jasienicy. Ksiądz Wojciech Lemański według dekretu arcybiskupa może w niej zostać do 18 lipca. Sam natomiast zapowiada, że zostanie do ostatecznego rozwiązania.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/m199548.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/parafia;bedzie;sprzedawac;prad;tauronowi,226,0,1232610.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Parafia bierze się za produkcję prądu Na kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie na Śląsku, zamontowano instalację fotowoltaiczną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ketrzyn;umorzono;sledztwo;w;sprawie;podejrzenia;wykorzystywania;dzieci,168,0,1224360.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Molestował dzieci w parafii? Jest decyzja Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski, śledztwo nie potwierdziło podejrzeń, że proboszcz wiejskiej parafii dopuścił się tzw. innych czynności seksualnych wobec 12 dziewcząt w wieku 9-13 lat.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)