Notowania

szkoły
12.12.2011 07:38

Kuratorium negatywnie o kondycji szkół

Nauczyciele wciąż uczą według starych schematów, nieprzystających do zreformowanej podstawy programowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mrloz/iStockphoto)

Polska edukacja jest niedofinansowana i przestarzała. Przedszkola pogłębiają dysproporcje, podstawówki uczą pod testy, a gimnazja są przeładowane - taki stan szkolnictwa nakreślili kuratorzy w specjalnych raportach.

To badania stanu edukacji prowadzone od dwóch lat przez kontrolerów w całej Polsce - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Ich wyniki resort edukacji ma przedstawić najwcześniej w lutym przyszłego roku. Jednak z lektury tych dokumentów przez dziennikarzy gazety wynika, że nauczyciele wciąż uczą według starych schematów, nieprzystających do zreformowanej podstawy programowej.

Brakuje indywidualnych zajęć z uczniami, a także rozpoznawania ich specjalnych potrzeb. W prowadzeniu lekcji szkoły nie wykorzystują narzędzi multimedialnych, choć są one już niemal powszechne. Nauczyciele szufladkują, segregują i demotywują uczniów. To prowadzi do problemów wychowawczych w gimnazjum, a w liceum do małej aktywności młodzieży.

Zdaniem gazety problemy zaczynają się już w przedszkolu. Finansowane przez samorządy placówki nie mają pieniędzy, by zorganizować ponadprogramową ofertę. W efekcie, jak zauważają kontrolerzy, przedszkola mają problem ze spełnieniem podstawowych standardów. Wskazują przykład placówki, która na utrzymanie czystości oraz zakup pomocy edukacyjnych dostała od gminy na cały rok szkolny 600 złotych.

Czytaj więcej o problemach szkół
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t155644.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/dlatego;szesciolatki;nie;powinny;byc;w;szkolach,83,0,976979.html) Dlatego sześciolatki nie powinny być w szkołach Była minister mówi o reformie edukacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamieszanie;wokol;zmian;w;szkolach;cierpia;dzieci,2,0,953858.html) Są wściekli na premiera. Cierpią dzieci Rodzice pięciolatków wysłali już 1000 listów do premiera. Są wściekli, bo nie wiedzą, kiedy ich dzieci rozpoczną naukę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t157800.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;nie;ma;alternatywy;dla;szkoly;publicznej,229,0,926181.html) Tusk zaskoczył. Stanął murem za podwyżkami To oświadczenie premiera podczas spotkania z nauczycielami działającymi w Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Tagi: szkoły, kuratorium, opinia, raport, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz