Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Leszek Miller ma tulipana noszącego jego imię

0
Podziel się:

Polityk wziął udział w premierowym pokazie nowej odmiany, zorganizowanym podczas Międzynarodowych Targów Tulipanów w Chrzypsku Wielkim.

Leszek Miller ma tulipana noszącego jego imię
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEBUsdjF

Lider SLD Leszek Miller ma od dziś tulipana noszącego jego imię. Polityk wziął udział w premierowym pokazie nowej odmiany, zorganizowanym podczas Międzynarodowych Targów Tulipanów w Chrzypsku Wielkim.

Wcześniej odmianami tulipanów uhonorowano m.in. Jana Pawła II, Lecha i Marię Kaczyńskich, Aleksandra i Jolantę Kwaśniewskich oraz Annę Komorowską. Kolor i wygląd stworzonego w Holandii tulipana _ Leszek Miller _ aż uroczystości trzymany był w ścisłej tajemnicy. Leszek Miller spodziewał się, że kwiat będzie czerwony; podczas ceremonii w Chrzypsku Wielkim okazało się, że miał częściowo rację.

- _ On jest biało-czerwony: czerwony z białymi brzegami. Jest piękny, ma duży kielich. Szczególnie pasuje do dzisiejszego, świątecznego dnia i jest też powiązany z dziesiątą rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej _ - powiedział PAP Miller.

bEBUsdjH

Właściciel gospodarstwa ogrodniczego Bogdan Królik z Chrzypska Wielkiego, przyznał, że uhonorowanie b. premiera nową odmianą tulipana ma związek z rocznicą przystąpienia Polski do UE i faktem, że to Miller podpisał Traktat Akcesyjny. Leszek Miller powiedział PAP, że to jedno z bardziej oryginalnych sposobów upamiętnienia jego udziału w przystąpieniu Polski do UE.

_ - Ja kocham kwiaty, przede wszystkim róże i tulipany, cieszę się więc, że to jest tulipan. Przed laty podczas oficjalnej wizyty w Singapurze moje imię otrzymały też orchidee _ - powiedział.

Polityk SLD podczas swojej wizyty w Wielkopolsce skomentował też sobotnią wypowiedź premiera Donalda Tuska. Szef rządu mówiąc o sytuacji na Ukrainie ocenił, że w tym kraju _ de facto mamy do czynienia z wojną _.

_ - Oczywiście, że sytuacja na Ukrainie musi budzić głęboki niepokój. Ale czy słowo: wojna jest tutaj dobrym słowem? Premier Tusk od dłuższego czasu wywołuje poczucie zagrożenia, w tym również zagrożenia w Polsce. To jest jakiś sposób budowania napięcia w trakcie kampanii wyborczej do PE. Tylko jak określimy sytuację w przypadku ewentualnej prawdziwej wojny? _ - powiedział Miller.

bEBUsdjN

W piątek w Odessie doszło do starć pomiędzy zwolennikami jedności Ukrainy a uzbrojonymi prorosyjskimi demonstrantami; byli zabici i ranni. Natomiast w pożarze w siedzibie związków zawodowych w tym mieście zginęło 31 osób.

Donald Tusk podkreślił w sobotę, że sytuacja na Ukrainie jest bardzo poważna. _ - Wydarzenia, szczególnie te dramatyczne, wczorajsze w Odessie, ale też ta ostra już konfrontacja w Słowiańsku i Kramatorsku pokazują, że tak naprawdę mamy do czynienia z wojną. To jest wojna może trochę innego typu; to jest wojna bez wypowiedzenia jej, ale tak naprawdę mamy do czynienia de facto z wojną _ - powiedział premier.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD proponuje zdecydowane zmiany w Polsce Powrót do 49 województw w Polsce, decentralizacja urzędów i utworzenie krajowego funduszu wsparcia gmin - to niektóre propozycje SLD mające wzmocnić polskie samorządy.
Leszek Miller: Trudno to usprawiedliwić Lider SLD Leszek Miller powiedział, że pobicie przez ukraińską milicję zwolenników integracji europejskiej budzi sprzeciw. Skrytykował jednocześnie Unię Europejską.
SLD ma nowy pomysł. Uhonorować... Szef SLD na konferencji prasowej w Warszawie nawiązał do 10. rocznicy referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
bEBUsdki
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)