Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Licytowali miejsce na liście wyborczej?

0
Podziel się:

Poseł Platformy Rafał Grupiński będzie wyjaśniał wielkopolską aferę w partii.

Licytowali miejsce na liście wyborczej?
(Yves6/CC/wikipedia)
bESUrzZx

Lider wielkopolskiej PO Rafał Grupiński i szef powiatowych struktur partii Jan Grabkowski chcą w poniedziałek wyjaśnić, czy w Swarzędzu koło Poznania doszło do nieprawidłowości przy ustalaniu jednej z list kandydatów Platformy do rady miejskiej.

Według Marcina Lisa, byłego lidera Platformy Obywatelskiej w Swarzędzu i kandydata na burmistrza miasta w jesiennych wyborach samorządowych, przed wyborami, przy układaniu jednej z list kandydatów PO do rady miejskiej w Swarzędzu zorganizowano rodzaj licytacji, która zdecydowała, kto będzie liderem listy.

_ - W jednym z okręgów był problem, kto ma być pierwszy, a kto drugi na liście. Została więc zorganizowana licytacja. Kandydaci mieli na kartkach napisać kwotę, jaką dają za pierwsze miejsce - na bok odsunięto zaangażowanie i pracowitość działaczy _ - powiedział Lis, obecnie działacz PJN.

bESUrzZz

Jak dodał, o procederze poinformowane zostały regionalne władze partii. Jego zdaniem, jedyną reakcją była decyzja zarządu regionu PO o rozwiązaniu koła w Swarzędzu w związku z nieprawidłowościami, które miały miejsce podczas kampanii.

Wiceprzewodniczący zarządu regionu Leszek Wojtasiak poinformował, że na dziś zostało zaplanowane spotkanie z działaczami swarzędzkiej PO. Udział w nim wezmą m.in. Rafał Grupiński i Jan Grabkowski.

_ - Obecnie moja wiedza w tej sprawie nie jest pełna. Mam nadzieję, że więcej dowiem się na dzisiejszym spotkaniu. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, to będą bardzo surowe konsekwencje dla osób, które proponowały tego typu rozwiązania _ - powiedział Wojtasiak.

Marcin Lis startował jako kandydat niezależny w wyborach na burmistrza Swarzędza, za co został wykluczony z partii. Obecnie włączył się w budowanie struktur PJN w powiecie poznańskim.

bESUrzZF

_ Gazeta Wyborcza _ napisała dziś, że po ubiegłorocznych wyborach samorządowych zmniejszyła się liczba działaczy PO w Wielkopolsce. Część z nich - pisze _ GW _ - odeszła sama, część została usunięta z Platformy decyzją władz partii. Do tych ostatnich miały dotrzeć listy w tej sprawie podpisane przez premiera Donalda Tuska.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t82586.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/drzewiecki;wystartuje;w;wyborach;z;list;po,136,0,762504.html) Drzewiecki wystartuje w wyborach z list PO? Były minister sportu miałby trafić na listę w województwie łódzkim. Znamy też innych kandydatów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t128676.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ministrowie;tuska;szturmem;do;wyborow,212,0,751828.html) Ministrowie Tuska szturmem do wyborów Według nieoficjalnych informacji połowa rządu chce startować w wyborach.
bESUrAaa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)