Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

List Ziobry do Kaczyńskiego. Będzie kara, czy pojednanie?

0
Podziel się:

Na jutro zaplanowano posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, która ma zająć się m.in. tą sprawą.

List Ziobry do Kaczyńskiego. Będzie kara, czy pojednanie?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUgJanF

Na jutro zaplanowano posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, które zajmie się między innymi listem wiceszefa PiS Zbigniewa Ziobry do prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego - sugerują źródła zbliżone do władz ugrupowania.

Informację o jutrzejszym posiedzeniu komitetu potwierdzili zasiadający w nim poseł PiS Jarosław Zieliński oraz nie będący jego członkiem poseł Andrzej Dera. - _ Nie wykluczam, że komitet zajmie się tą sprawą (listu Ziobry), ponieważ temat jest aktualny, problem na pewno wymaga głębokiego rozważenia i rozwiązania, natomiast jakie to będzie rozwiązanie i czy nastąpi to jutro - tego nie umiem powiedzieć _ - zaznaczył Zieliński.

Dera liczy z kolei, że na jutrzejszym posiedzeniu komitetu dojdzie do pojednania między prezesem PiS a Ziobrą. Ziobro w swym liście zaapelował m.in. o uspokojenie sytuacji w PiS. Zwrócił się też do Kaczyńskiego o powstrzymanie _ brutalnych _ ataków na niego. _ - Apeluję do Pana o uspokojenie sytuacji w Prawie i Sprawiedliwości. Personalne ataki na mnie nie mogą zastąpić rzetelnej dyskusji o tym, jak powinniśmy zmieniać się, aby zwyciężać _ - napisał wiceprezes PiS w liście do Kaczyńskiego.

bEUgJanH

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki (również zasiada w komitecie) powiedział z kolei, że ruch w sprawie Ziobry należy teraz do rzecznika partyjnej dyscypliny Karola Karskiego. Wobec Ziobry toczy się w PiS postępowanie dyscyplinarne mające związek m.in. z jego wywiadami dla _ Uważam Rze _ i _ Naszego Dziennika _, które ukazały się w zeszły poniedziałek.

**Czytaj w Money.pl

bEUgJanN

Wiceszef PiS mówił o konieczności demokratyzacji PiS, otwarcia się partii na inne środowiska. _ Naszemu Dziennikowi _ powiedział m.in., że _ albo PiS stanie się formacją, która jest w stanie samodzielnie rządzić, albo będzie konieczne zbudowanie dwóch ugrupowań - centrowego i narodowego - by zagospodarować wyborców, a potem budować koalicję _.

Zdaniem Czarneckiego, wśród działaczy PiS jest wielu krytyków ostatnich poczynań wiceprezesa PiS. _ - Wśród naszych członków, działaczy, posłów i senatorów PiS narasta przekonanie, że Zbyszek Ziobro i jego współpracownicy posunęli się zdecydowanie za daleko, ponieważ zafundowali nam trwające dwa tygodnie medialne szaleństwo, gdzie mówi się tylko o problemach PiS _ - podkreślił europoseł.

Skrytykował przy tym formę, jaką Ziobro wybrał, by rozmawiać o sytuacji PiS. _ - Nadanie temu listowi formuły publicznej, otwartej powoduje, że mamy kolejny dzień medialnego festiwalu, który poświęcony jest sprawom wewnętrznym PiS i to nie jest dobre. Gdyby autorzy listu poszli do Jarosława Kaczyńskiego, przedstawili te sprawy lub poruszyli je na jakimś gremium statutowym PiS, to byłoby zupełnie co innego, a tak powstaje pytanie o ich intencje _ - uważa Czarnecki.

Jak ocenił, intencją autorów listu było _ robienie zadymy w mediach _. Zwrócił przy tym uwagę, że prezes PiS dowiedział się o liście Ziobry z mediów. _ - To jest oczywiście bardzo nieeleganckie ze strony autorów, bo to adresat listu powinien jako pierwszy poznać jego treść _ - zaznaczył europoseł.

bEUgJanO

Dera z kolei dobrze ocenia list Ziobry. - _ Treść listu jest dobra, pokazująca, że trzeba patrzeć w przyszłość, żeby wygrać, żeby doszło do pojednania i do zwycięstwa. Taki jest przekaz tego listu, w związku z tym ja go pozytywnie odbieram jako drogę ku temu, żeby iść razem i zwyciężyć _ - podkreślił poseł PiS. Jak dodał, aby zwycięstwo było jednak możliwe, partia musi się zmienić.

Dera liczy, że na jutrzejszym posiedzeniu komitetu dojdzie do pojednania między Kaczyńskim i Ziobrą. _ - Mam nadzieję, że jutro dojdzie do uspokojenia emocji, pojednania i wspólnego ustalenia priorytetów na przyszłość, a nie będziemy zajmować się tym, kto jest ważniejszy, kto co powiedział, czy miał prawo to mówić, czy nie _ - zaznaczył poseł PiS.

bEUgJanP

W jego opinii, nie ma żadnych powodów do tego, by Ziobro został w środę ukarany. _ - Za co miałby zostać ukarany? Za to, że powiedział, że chcemy zwyciężać, że mówił o jedności, o przywództwie Jarosława Kaczyńskiego? Dla mnie spór w partii, także wypowiedzi publiczne, są czymś naturalnym, nie widzę w związku z tym żadnej podstawy, by karać za cokolwiek _ - powiedział Dera.

Zgodnie ze statutem PiS, Komitet Polityczny _ w przypadku rażącego naruszenia zasad statutowych i obowiązków członka PiS uniemożliwiającego lub zagrażającego realizacji celów programowych lub linii politycznej PiS _ ma prawo _ podjąć uchwałę o wykluczeniu członka z PiS albo o zakazie pełnienia przez niego funkcji we władzach PiS przez okres od 6 miesięcy do 2 lat _.

Ziobro w swym liście zadeklarował też, że wciąż jest gotów do współpracy _ z tymi, którzy obwołują go wrogiem _. - _ Zachowanie jedności, ale i pozytywne zmiany w partii są warunkiem wyborczego zwycięstwa. Tylko w ten sposób będziemy mogli skutecznie rozwiązywać prawdziwe problemy Polski _ - podkreślił w liście wiceszef PiS.

Więcej na temat listu Ziobry do Kaczyńskiego - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t19986.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;napisal;list;do;prezesa;pis,46,0,955438.html) Ziobro napisał list do prezesa PiS _ - Brutalne ataki postrzegam jako próbę wewnętrznego podzielenia partii, a tym samym rozbijanie jedności prawicy - _ napisał europoseł PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t19991.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/to;jest;dramat;zbigniew;ziobro;poza;pis,124,0,955516.html) "To jest dramat". Zbigniew Ziobro poza PiS? _ - List to krzyk rozpaczy wysyłany do mediów, bo nie ma możliwości kontaktu z prezesem - _twierdzi profesor Jadwiga Staniszkis.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t79466.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sprawdz;co;kowal;i;ziobro;zrobili;tak;samo,9,0,955401.html) Sprawdź, co Kowal i Ziobro zrobili tak samo Szef PJN mówi o tym, dlaczego Jarosław Kaczyński może stracić poparcie.
bEUgJaoi
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)