Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transfery polityczne
06.07.2012 12:28

Listy wyborcze PiS. Kto się na nich nie znajdzie?

Za tydzień 14 lipca na specjalnym posiedzeniu Rada Polityczna PiS będzie dyskutować o kwestii powrotu polityków Solidarnej Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Za tydzień 14 lipca na specjalnym posiedzeniu Rada Polityczna PiS będzie dyskutować o kwestii powrotu polityków Solidarnej Polski. Z informacji uzyskanych wśród polityków PiS wynika, że Rada podtrzyma 27 lipca jako ostateczny termin na podjęcie decyzji w tej sprawie.

Rada prawdopodobnie wykluczy też ewentualną koalicję z SP. Kierownictwo PiS zajmie się kwestią powrotu polityków SP już po raz kolejny. W połowie czerwca komitet polityczny partii przyjął uchwałę, w której oświadczył, że politycy Solidarnej Polski do 27 lipca mają czas na powrót w szeregi PiS; jeśli tego nie zrobią, nie będą mogli kandydować w wyborach z list partii Jarosława Kaczyńskiego.

W reakcji na tę uchwałę władz PiS, zarząd Solidarnej Polski zaapelował do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, by dotrzymał słowa i nie zakłócał Euro 2012 otwieraniem kolejnego _ po wojnie z Rosją i bojkocie Ukrainy _ konfliktu, tym razem z SP. _ - Sugerujemy Panu Prezesowi zaprzestanie wcześniej wypróbowanych (negocjacje Lipiński-Beger) niesławnych metod podkupywania, tym razem posłów Solidarnej Polski za obietnice miejsc na listach wyborczych _ - podkreślono w wydanym wówczas oświadczeniu.

Na posiedzeniu Rady Politycznej w przyszłym tygodniu politycy PiS chcą - jak powiedział jeden z nich - _ ostatecznie zamknąć sprawę, wzmocnić przekaz do Solidarnej Polski . - Wóz albo przewóz. Liczymy, że wielu działaczy Solidarnej Polski jednak zdecyduje się na powrót _ - powiedział jeden z ważniejszych polityków PiS.

Jak dodał, _ pogłoski pojawiające się w niektórych mediach o tym, że jak Zbigniew Ziobro wycofa się z wyborów prezydenckich, to PiS zgodzi się na koalicję wyborczą z Solidarną Polską lub inną współpracę są nieprawdziwe _. _ Musimy temu zaprzeczyć _ - zaznaczył polityk.

Tego rodzaju dywagacje pojawiły się w mediach po ukazaniu się sondażu przeprowadzonego pod koniec czerwca przez Zespół Badań Społecznych OBOP w TNS Polska na zlecenie Solidarnej Polski, zgodnie z którym liderem rankingu prezydenckiego pozostaje Bronisław Komorowski (33 proc.), natomiast 14 proc. respondentów deklarujących udział w wyborach zagłosowałoby na Kaczyńskiego, a 11 proc. wskazało na Ziobro.

Ponadto według sondażu, zdaniem respondentów, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach - najlepszym kandydatem prawicy w wyborach prezydenckich byłby Ziobro - wskazuje na niego 27 proc. badanych. 19 proc. respondentów uważa, że lepszy byłby Jarosław Kaczyński.

Do kompetencji Rady Politycznej należy m.in. określanie kierunków polityki PiS, wybór i odwoływanie na wniosek prezesa partii wiceprezesów PiS, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego, skarbnika PiS, członków komitetu politycznego, przewodniczącego komisji etyki.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobryści warunkowo wykluczeni z PiS Komitet Polityczny PiS zdecydował, że członkowie klubu Solidarna Polska mają jeszcze ostatnia szansę powrotu.
Donald Tusk zaciera ręce, oto powody Znamy wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii. Zobacz, dlaczego Janusz Palikot się martwi, a Zbigniew Ziobro może się cieszyć.
"Ten podatek to konfiskata domów i mieszkań" - _ Jeśli przejmiemy władzę, to natychmiast go zniesiemy _- zapowiedział szef PiS.
Tagi: transfery polityczne, Jarosław Kaczyński, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz