Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Litwini nam nie ufają. Kowal to rozumie

0
Podziel się:

Eurodeputowany uważa, że stosunki polsko-litewskie popsuły się w ostatnich latach.

Litwini nam nie ufają. Kowal to rozumie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECkphqt

Eurodeputowany Paweł Kowal uważa, że stosunki polsko-litewskie popsuły się w ostatnich latach.

Rano prezydent Bronisław Komorowskiudaje się z wizytą na Litwę. Polityk związany z PJN podkreślił w _ Sygnałach Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że relacje z Litwą mają szczególne znaczenie dla międzynarodowej pozycji Polski.

Stąd ich poprawa jest ważnym zadaniem dla polskich polityków. Paweł Kowal powiedział, że Litwini od dawna są nieufni w stosunku do Polaków. Do pogorszenia wzajemnych stosunków przyczyniła się jednak, zdaniem Kowala, zmiana polskiej polityki w latach 2007-2008.

bECkphqv

POSŁUCHAJ PAWŁA KOWALA:

Z drugiej strony według Kowala, Litwini powinni zmienić swój stosunek do polskiej mniejszości, a nasi politycy nie powinni komentować antypolskich programów, emitowanych w białoruskiej telewizji.Są one bowiem efektem dyktatorskich rządów na Białorusi. Nie trzeba też, jak się wyraził, ekscytować się udziałem w jednym z takich programów byłego wicepremiera Andrzeja Leppera.

Kowal wyraził nadzieję, że ostatnie zaostrzenie polityki prezydenta Aleksandra Łukaszenki rozwieje wszelkie złudzenia co do jego osoby. Eurodeputowany podkreślił, że trzeba wszelkimi środkami rozszerzać przestrzeń demokracji na Białorusi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t75339.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/byly;prezydent;litwy;ubolewa;przyjazn;sie;sypie,42,0,747050.html) Były prezydent Litwy ubolewa: Przyjaźń się sypie To koniec złotej epoki w stosunkach z Polską. A polityka wobec Mińska to katastrofa - ocenia Valdas Adamkus.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t83672.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;litwy;jedzie;rowerem;na;bialorus,129,0,648065.html) Premier Litwy jedzie rowerem na Białoruś Andrius Kubilius, zapalony cyklista, wyruszył na rajd z żoną i grupą polityków.
bECkphqW
KOMENTARZE
(0)