Notowania

lot
31.07.2013 15:21

Lot negocjuje z Boeingiem do końca roku

Chodzi o odszkodowanie za uziemienie Boeingów 787 Dreamliner należących do polskiego przewoźnika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(guerric/CC BY-NC-SA/Flickr)

Władze PLL LOT zapowiedziały, że nadal będą prowadzić negocjacje z Boeingiem w sprawie odszkodowania za uziemienie Boeingów 787 Dreamliner.

Kilka dni temu prezes producenta samolotów powiedział, że sprawę zadośćuczynienia w uważa za zamkniętą. Prezes LOT-u Sebastian Mikosz twierdzi, że nie dostał w tej sprawie żadnej oficjalnej informacji.

- _ Jestem zaskoczony tą wypowiedzią, bo zaraz po niej dokonałem weryfikacji z naszymi zespołami i nic takiego nie ma miejsca. Proces po _ tamtej _ stronie trwa normalnie, ja nawet wczoraj dostałem tego potwierdzenie, także z naszej strony projekt na pewno nie jest zamknięty _ - powiedział.

Mikosz zapowiedział też, że chce zakończyć negocjacje w sprawie odszkodowania do końca tego roku. Zadeklarował, że wolałby uniknąć procesu sądowego.

- _ Uważam, że takie działania nie będą z korzyścią dla LOT-u, dlatego że będą bardzo długotrwałe. To nie pierwsze negocjacje, jakie prowadzę jako prezes zarządu, ale oczywiście prowadzi to też nasz zespół i prawny, i operacyjny i myślę, że my dojdziemy znacznie lepiej do porozumienia, kiedy będziemy to robić w drodze dialogu _ - dodał.

Sebastian Mikosz nie chciał zdradzić o jakie zadośćuczynienie ubiega się LOT, ani też jakiego rzędu straty poniósł polski przewoźnik z powodu przymusowego uziemienia Dreamlinerów.

Czytaj więcej w Money.pl
Kłótnia o dreamlinery. LOT bez odszkodowania Boeing podaje, że pieniądze już wypłacił. Polski operator jest innego zdania.
Dwa dreamlinery zepsute i opóźnione Dwie maszyny miały wczoraj wystartować do Toronto i do Chicago.
LOT wznawia loty Dreamlinerów. Są gotowe? Cała światowa flota Dreamlinerów w styczniu została uziemiona po wykryciu problemów z akumulatorami.
Tagi: lot, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz