Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mecz Polska Rosja. Dojdzie do zamieszek?

0
Podziel się:

Ambasada poinformowała, że strona rosyjska nie zwracała się do Polski o dodatkową ochronę dla reprezentacji Rosji.

Mecz Polska Rosja. Dojdzie do zamieszek?
(gudmd.haralds/CC/Flickr)

Ambasada RP w Federacji Rosyjskiej przestrzegła dziś kibiców z Rosji przed eksponowaniem symboli ZSRR podczas pobytu w Polsce przy okazji piłkarskich mistrzostw Europy.

Ambasada poinformowała też, że strona rosyjska nie zwracała się do Polski o dodatkową ochronę dla reprezentacji Rosji. Wyraziła również przekonanie, że 10 czerwca w Warszawie nie będzie żadnych antyrosyjskich akcji.

Mówił o tym na spotkaniu z rosyjskimi dziennikarzami w Moskwie zastępca ambasadora RP w Rosji Jarosław Książek. Wypowiedzi dyplomaty zrelacjonował na swojej stronie internetowej dziennik _ Sport-Express _.

_ - Myślę, że do koszulek z napisem 'ZSRR' nikt się przyczepiać nie będzie. Natomiast wizerunek sierpa i młota przyrównywany jest w Polsce do faszystowskiej symboliki i jest prawnie zakazany _ - oświadczył Książek, wyrażając nadzieję, że do żadnych poważnych incydentów na tym tle nie dojdzie.

Dyplomata dodał, że _ jeśli chodzi o trybuny, to przepisy UEFA precyzyjnie określają, co wolno wnosić i jakie hasła wywieszać _. Książek wyraził pogląd, że 12 czerwca _ w zasadzie wszystko powinno być normalnie _, gdyż zgodnie z polskim prawem takie akcje, jak ta planowana w Warszawie przez kibiców z Rosji, są dopuszczalne. Polskie media podały wczoraj, powołując się na przedstawicieli rosyjskich kibiców, że planują oni 12 czerwca, w dniu rosyjskiego święta państwowego, zorganizować marsz na Stadion Narodowy, gdzie odbędzie się mecz Polska-Rosja.

Dyplomata przekazał, że na podstawie danych, którymi dysponuje polska placówka, żadne większe manifestacje na 10 czerwca w Warszawie nie są planowane. Według Książka, antyrosyjskie nastroje w związku z katastrofą smoleńską są coraz słabsze.

Dyplomata oznajmił, że strona rosyjska nie zwracała się do Polski o dodatkową ochronę dla reprezentacji Rosji. _ - Wszystkie służby będą pracować w normalnym trybie _ - zapewnił.

Książek podał też, że według przewidywań placówki Polskę podczas Euro 2012 odwiedzi co najmniej 20 tys. kibiców z Rosji. Dyplomata radził również, by rosyjscy kibice przyjeżdżali jak najwcześniej, gdyż w ostatnich dniach przed turniejem na granicy mogą powstać długie kolejki. Zachęcał także, aby w okresach między meczami reprezentacji Rosji kibice jeździli po Polsce. _ W Polsce jest wiele ciekawych miejsc _ - przekonywał.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja ostro krytkuje USA. Przez studentów Rosyjskie media piszą, że McFaul obiecał wyrażać się w sposób bardziej dyplomatyczny.
Tajny plan w sprawie Syrii. Rosja pomoże? Ma to być rozwiązanie wzorowane na transformacji w Jemenie - poinformował _ New York Times _.
Ujawnił listę skorumpowanych urzędników Skazany za malwersacje były rosyjski oligarcha, zaapelował o uniemożliwienie przyjazdu na igrzyska w Londynie, 308 skompromitowanych funkcjonariuszy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)